Steam Next Fest Etkinliğinde Gözümüze Çarpan 15 Oyun

Yüzlerce demonun yer aldığı Steam Next Fest içerisindeki gözümüze çarpan oyunlara birlikte göz atalım.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
7 Dk Okuma Süresi

Çıkmış veya çıkacak olan yüzlerce bağımsız oyunun demosunun bulunduğu Steam Next Fest, dün TSİ ile 21.00’da başladı ve 12 Şubat tarihine kadar da devam edecek. İrili ufaklı birçok oyunun bize kendini sunduğu bu etkinlikte, gözümüze çarpan oyunları sizler için listeledik. Dilerseniz yavaştan oyunlara geçelim.

Steam Next Fest’te Dikkatimizi Çekenler

1-Ultros

Göze hoş gelen görselliğiyle dikkat çeken bir metroidvania oyunu olan Ultros, oynanış temeli olarak muadillerinden pek farklı olmasa da göz atmaya değer bir yapım olmuş. Ultros, Kepler Interactive’in yayıncılığında 13 Şubat’ta çıkacak.

Steam Sayfası: Ultros

2-MULLET MADJACK

MULLLET MADJACK, 90’ların fütüristik anime tarzını, 2090 yılının atmosferiyle birleştiren FPS, rogue-like türünde bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların, dopaminsiz 10 saniyeden fazla yaşayamadığı bir ortamda bizi aksiyona bırakan yapım, hayatta kalmamız ve görevimizi yerine getirmemiz için hızlı bir şekilde çokça adamı yok etmemizi istiyor.

Steam Sayfası: MULLET MADJACK

3-Rotwood

Don’t Starve serisinin yapımcısı olan Klei Entertainment tarafından geliştirilen Rotwood, rogue-like türünde bir dungeon crawler oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Hoş gözüken dünyasının içerisinde ister tek, ister arkadaşlarınızla Co-Op takılma imkanı veren yapım, türü sevenler için denemeye değer bir iş olmuş.

Steam Sayfası: Rotwood

4-Gatekeeper

HypeTrain Digital tarafından yayıncılığı üstlenilen Gatekeeper, rogue-lite türü ile looter-shooter elementlerini harmanlayıp bize sunmayı amaçlayan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. İster tek kişi ister 4 kişiye kadar arkadaşlarınızla Co-Op bir biçimde oynayabildiğiniz Gatekeeper, türü sevenlerdenseniz başında keyifli saatler geçirmenizi sağlayabiilir.

Steam Sayfası: Gatekeeper

5-Synergy

Synergy, sizi insanlığın yaşamak için mücadele etmesi gereken zorlu bir gezegene atıyor. Kıyamet sonrası sığındığınız gezegenin ekosistemine zarar vermeden kendi medeniyetinizi kurmanızı gerektiren yapım, tatlı görselliği ve şehir inşa etme mekanikleriyle göze çarpıyor.

Synergy, derin mekanikler ve yenilikler barındırmasa da sakin bir kafa ile stres atmak ve şehir inşa etmek isteyenlerin göz atmak isteyebileceği türden bir oyun olmuş.

Steam Sayfası: Synergy

6-StormEdge

HypeTrain Digital tarafından yayınlanacak başka bir oyun olan StormEdge, Steam Next Fest’teki birçok oyun gibi rogue-like türünde karşımıza çıkıyor. Türkçe dil desteği de sunan yapım, türü sevenlerin merakını uyandırıp göz atmak isteyebileceği türden bir oyun olmuş.

Steam Sayfası: StormEdge

7-Lysfanga: The Time Shift Warrior

Spotlight by Quantic Dream’in yayıncılığını üstlendiği Lysfanga: The Time Shift Warrior, izometrik bir hack and slash oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bölüm bölüm kapalı mekanlarda ilerleyip, toplam 4 adet döngü içerisinde kendi geçmişimizin klonlarıyla düşmanları alt ediyoruz.

Türkçe dil desteğine de sahip olan yapım, şans verilmesi gereken demolardan biri olmuş. Lysfanga: The Time Shift Warrior, 13 Şubat tarihinde çıkacak.

Steam Sayfası: Lysfanga: The Time Shift Warrior

8-#BLUD

90’ların çizgi film tarzında bir görsellik ve hikaye sunan #BLUD, vampir kıyametinde arkadaşlarıyla hayatta kalmaya çalışan liseli bir genci konu alıyor. Oyunda sosyal medyayı, oyunun görev ve hikaye akışında ilerlemek için sıkça kullanıyoruz. Kendini çok ciddiye almayıp eğlenceli bir deneyim sunan oyun arayışında olanların göz atmasında fayda var.

Steam Sayfası: #BLUD

9-News Tower

News Tower, 1930’ların New York’unda kendi gazete şirketinizi kurup onun her şeyiyle ilgilendiğiniz bir oyun olarak öne çıkıyor. Suç araştırması, yönlendirmesi, şirketin gelir gider dengesini ayarlama, hangi haber daha fazla para getirir onu belirleme gibi ayrıntılarıyla sizi içine çeken oyun, bu tarz yönetim oyunlarını sevenlerin ilgisini çekebilir.

Steam Sayfası: News Tower

10-Children of the Sun

Devolver Digital tarafından yayınlanacak olan Children of the Sun, özünde challenge mantığındaki görevleri tamamlamaya dayalı bir keskin nişancı oyunu. Tek bir kurşunu kontrol ederek düşmanları öldürüp bölümleri tamamlamak mekaniği ve gayesi üzerine kurulu oyun, kafa dağıtmalık aksiyon arayanların ilgisini çekebilecek türden.

Steam Sayfası: Children of the Sun

11-The Tribe Must Survive

Yapım karanlığın herkesi ele geçirdiği bir dönemde, ekibimizin hem canını hem de akıl sağlığını koruyarak üssümüzü geliştirmeye çalıştığımız bir rogue-like hayatta kalma oyunu olarak karşımızda. Starbreeze Publishing tarafından yayıncılığı üstlenilen oyun, 22 Şubat’ta çıkacak.

Steam Sayfası: The Tribe Must Survive

12-Cyber Manhunt: New World

Yapım siberpunk temalı, zengin ile fakir kesim arasındaki farkın uçurum olduğu bir dönemde geçiyor. Bu zengin şirket yöneticilerinden birinin yapay zeka asistanı olarak hem onun mevkisini ve itibarını korumaya yardım ediyor hem de çeşitli davalarda dedektiflik yapıyoruz.

Steam Sayfası: Cyber Manhunt: New World

13-Duck Detective: The Secret Salami

Steam Next Fest’teki bir diğer dedektiflik oyunu olan Duck Detective: The Secret Salami, bizim kontrolümüze adından da anlaşılacağı üzere bir ördek dedektif veriyor. Paper Mario’yu andıran karakter modelleriyle ve şirin görselliğiyle öne çıkan yapım, bizi şirket içi bir kumpasın içerisine atıyor.

Steam Sayfası: Duck Detective: The Secret Salami

14-Pepper Grinder

Devolver Digital’in yayınlayacağı oyunlardan biri olan Pepper Grinder, Steam Next Fest içerisindeki platform oyunları arasında, kalite anlamında başı çeken işlerden biri. Yapım, elimizdeki kazı makinesiyle altın toplaya toplaya, gerek sualtı gerek kumul bölgeler olsun çeşitli alanlarda oradan oraya zıplayarak vakit geçirdiğimiz keyifli bir oyun olma yolunda.

Steam Sayfası: Pepper Grinder

15-Cursed Crew

İlk olarak Kickstarter projesi olarak duyurulan Cursed Crew, bizi bir mürettebatın kaptanı olduğumuz bir oynanışla karşılıyor. Adından da anlaşılacağı üzere, lanetli bir gemi mürettebatına sahip olduğumuzdan başımız beladan kurtulmuyor. Çeşitli tehlikelerle tekrar ve tekrar karşılaşıyoruz. Rogue-lite strateji türünde karşımıza çıkan yapım, 2024’ün ilk çeyreğinde erken erişim olarak çıkacak.

Steam Sayfası: Cursed Crew

Birçok demoya ev sahipliği yapan Steam Next Fest içerisinde deneyip sizlere sunmak istediğimiz oyunlar başlıca bu şekildeydi.

Bu seferki Steam Next Fest çok farklı mekaniklerle veya yaratıcı fikirlerle dolup taşan bir etkinlik olmasa da barındırdığı çeşitli oyunlarla illaki kafa yapınıza göre bir şey bulabilme imkanı sağlıyor. Bir sonraki Steam Next Fest etkinliğinde görüşene dek, hoşça kalın, oyunla kalın…

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image