Stray İçin Yapılan Yeni Mod İle Arkadaşlarınızla Miyavlayabileceksiniz!

Son dönemin trend oyunu olan Stray'de bu mod sayesinde bölünmüş ekranda co-op oynayabilirsiniz.

Ali Arda Tik
Ali Arda Tik
2 Dk Okuma Süresi
stray

Yakın tarihte çıkışı gerçekleşen sıra dışı oyun Stray, Steam’in 2022 yılında çıkan oyunlar arasında kullanıcı puanı açısından liderliğe oturdu. Üçüncü şahıs macera türü olan bu yapımda, oyundaki amacımız bir kedi olarak düştüğümüz bu robotlu makineli yer altından kadim bir sırrı çözerek kurtulmaya çalışıyoruz.

Tabii oyun bu kadar beğenilir olunca da mod yapımcılarının da oldukça dikkatini çekmiş görünüyor. Zira oyun yeni çıktı ama mod geliştiricileri hemen ardı ardına yeni modlar çıkarmaya başladı. Stray’in yapımında kullanılan oyun motoru ise (UE4) bilinirliği ve kolay arayüzü sayesinde çıkarılan modlar için daha stabil oluyor.

Mod yapımcısı olan KangieDanie , bu mod aracılığıyla arkadaşlarınızla yerel ağ üzerinden split-screen (bölünmüş ekran) olarak oyunu oynamanıza olanak tanıyor. Erken (Baya Erken) erişimde olan bu mod için, yapımcı buglar ve glitchler için uyarıyor ama her sorunun çözümü için sıkı bir çalışma sürdürdüğünü de söylüyor.

Eğer sizin de fark ettiğiniz bir bug olursa, yapımcıya geri dönüş sağlayabilirsiniz. Bilinen sorunlardan bazıları, seviye geçişlerinde takılmalar, oyun kumandalarının oyun içinde algılanmaması ve heads-up arayüzünün sadece tek bir oyuncuda gözükmesi bazı sorunlardan.

Dilerseniz aşağıdaki ekten modun oyun içi görüntülerine ulaşabilirsiniz.

Oyun için oynanış videosu

Bu makaleyi paylaş
misteRNOOB'u hayatına rutin edenlerden sadece biri...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir