Street Fighter 6 Resmen Duyuruldu

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Bundan 6 sene önce çıkış yapan ve hala daha sık sık düzenlenen turnuvalar ile devam eden Street Fighter V’in devam oyununu merakla bekleniyordu. Beklenen bu duyuru ise nihayet geldi…

Capcom, geçen hafta belli olmayan bir oyunun duyurusu için geri sayım başlatmıştı ve hayranların büyük bir kısmı bunun büyük olasılıkla Resident Evil 4 Remake olacağını, Street Fighter’ın yeni oyununun duyurulmasına ise olasılık olarak bakıyordu.

Ancak bazı oyuncuları üzecek, bazı oyuncuları ise mutlu edecek haber nihayet geldi. Capcom, resmen Street Fighter 6’yı duyurdu ve oyun için kısa bir teaser yayınladı. Oyun hakkında daha fazla bilgi 2022 yazında açıklanacak.

Ayrıca Capcom yaptığı duyuruda, dövüş oyunu türünü espor dünyasında yeni bir düzeye çıkarmak ve aynı zamanda büyüleyici bir oyun deneyimi sunmak için en son teknoloji ile oyunu geliştirdiklerini de açıkladı.

street fighter 6

Serinin son oyunu Street Fighter V, 2016 yılında piyasaya sürüldü. 2017’de Street Fighter V: Arcade Edition, ardından 2020’de tekrar Street Fighter V: Champion Edition olarak güncellendi. Ayrıca son olarak şirket, Street Fighter V için Mart ayında bir denge güncellemesi daha yayınlayacağını duyurdu.

Dilerseniz, oyun için yayınlanan kısa fragmanını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz…

Street Fighter 6 – Fragmanı

 

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir