Street Fighter 6’nın Kapalı Betası Ekim Ayında

Tokyo Games Show 2022'nin son gününde Street Fighter 6 hakkında daha fazla bilgi paylaşılacak.

Ali Arda Tik
Ali Arda Tik
3 Dk Okuma Süresi

Capcom’un sevilen dövüş oyunu serisinin sonuncusu Street Fighter 6, geçtiğimiz aylarda resmen duyurulmuştu. Şimdi ise Tokyo Games Show 2022 etkinliğinin ilk gününde (15 Eylül) oyunun 7 Ekim’den 10 Ekim’e kadar kapalı betasının yapılacağı duyuruldu. Ayrıca kapalı beta için oyunun resmi internet sitesi üzerinden kayıtlar açıldı.

Kapalı beta boyunca sadece belli başlı karakterlere, haritalara ve oyun modlarına erişilebilinecek. Betada 8 farklı karakteri (Luke, Jamie, Ryu, Chun-Li, Guile, Kimberly, Juri, Ken)  ve 6 farklı harita (Metro City Downtown, Genbu Temple, Carrier Byron Taylor, Tiang Hong Yuan, The Macho Ring, ve Antrenman Odası) yer alacak.

Oyun modlarına değinecek olursak, dereceli eşleşme, klasik oynanış, Battle Hub maçları, açık turnuvalar, antrenman modu, Hub ürünleri mağazası, ekstrem savaşlar, oyun merkezi, DJ Booth, ve fotoğraf moduna erişim sağlayabileceksiniz.

Karakter kişiselleştirme gibi özelliklerin olduğunu geride bıraktığımız aylarda paylaşılan oynanış videosuyla görmüştük. Kişiselleştirme özelliğini Battle Hub modunda erişebilirsiniz. Bunların yanı sıra çarpraz-platform, modern ve klasik kontrol seçeneği, play-by-play, savaş eğitimleri, CFN, çevrimiçi davet gönderme istekleri ve fotoğraf modunu da deneyimleye bileceksiniz.

Tokyo Game Show 2022’nin ilk gününü geride bırakmamızla Street Fighter 6 için yeni detaylar 17 Eylül tarihinde yani etkinliğin son gününde olacak.

street fighter 6

Street Fighter 6 Hakkında Daha Başka Neler Biliyoruz?

Çevrimdışı oynanış özelliğine yepyeni yeniliklerin geleceği Capcom tarafından duyurulmuştu. Dünya turu adı verilen bu özellikle bir çok ikonik lokasyonu gezebilecek, savaş hakkında ustalaşmak adına Luke, Blanka, Chun-Li, Dhalsim (süre zarfı boyunca daha fazla karakter gelebilir)’den yeni teknikler ve yetenekler öğreneceğiz. Ayrıca oyuncular mağazalardan sadece görünüşü değil, yeteneklerini de değiştiren kıyafetleri satın alabilecek.

İkonik ustalardan öğrenebileceğimiz yeteneklerin arasında, dönen kuş vuruşu, hadouken (herkesin bildiği o yanar döner top) ve fazlasının yer alacağını fragmanda görmüştük. Ayrıca diğer NPC’ler ile de bir çok farklı biçimde düello yapabileceğiz.

Başlığın yukarısında bahsettiğimiz oyun modlarına değinecek olursak, yeni Ekstrem savaş modunda oyuncular farklı çeşitli kurallar ve havadan bomba yağması gibi absürt bir şekilde oynayabilecek. Battle Hub ise Capcom’un değişiyle atari salonuna gidip oynamak gibi hissettirecek. Ayrıca Hub’da fotoğraf modunu kullanabileceğiz, mağazadan bir çok ifade ve çıkartma da alabiliyor olacağız.

Super Street Fighter 2 Turbo: The Ultimate Championship gibi eski oyunları oynamak için de Game Center’a gidip oynayabilirsiniz ve daha Capcom tarafından henüz netleştirilemeyen oyun modları da gelebilir.

Son olarak Street Fighter 6, 2023 yılında PS5, Xbox Series X/S, PS4 ve PC platformları için piyasaya sürülecek.

Bu makaleyi paylaş
misteRNOOB'u hayatına rutin edenlerden sadece biri...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir