Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge İlk Haftasında İyi Sattı Ama…

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge'in Türkiye fiyatı 6 kattan fazla zamlandı.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi
Teenage Mutant Ninja Turtles Shredders Revenge 1

Geçtiğimiz senenin ilkbaharında, retro beat ’em up türündeki bir aksiyon macera oyunu olarak duyurulmuştu Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge. Duyurulmasının ardından 1 yıldan uzun bir zaman geçmesinin ardından oyun, 16 Haziran tarihinde PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirmişti.

Çıkışının üzerinden yaklaşık 1 ay gibi bir süre geçmesinin ardından dün oyunun yapımcısı Tribute Games, attığı bir tweet ile oyunun çıkış yaptığı hafta 1 milyon kopyadan fazla sattığını açıkladı.

Oyunun ilk günden Xbox Game Pass servisine dahil edilmiş olmasına rağmen böyle bağımsız bir yapım için bu derecede satmasının da iyi bir başarı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu 1 milyon adet kopyanın satılması sadece ilk haftanın verilerine dayanarak söylenmiş durumda. Yani geri kalan yaklaşık 3 haftalık süreçte de oyun, büyük ihtimalle iyi denebilecek düzeyde hasılat elde etmiştir.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge’in yapımcısı Tribute Games ve yayıncısı DotEmu, bu gelire dayanarak oyuna yakın zamanda yeni ek paketler getirilebileceğini de açıkladı.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge’in Türkiye fiyatı 6 kattan fazla zamlandı

Bu haberlerin yanında bizim coğrafyadaki oyuncuları etkileyen istenmeyen bir gelişme de yaşandı. Oyun 12 Temmuz günü, Steam’de ilk fiyatı olan 40 TL’den 269 TL değerine yükseldi. PlayStation tarafında ise oyunun fiyatı 219.00 TL olarak göze çarpıyor.

Yaklaşık 3-4 saatte biten bağımsız bir yapım için bu fiyatın çok yüksek olduğunu söylememize bile gerek yoktur sanırım. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge’i illa ki denemek isteyenlerden olup da bu fiyatı vermek istemeyenlerden iseniz eğer, oyunun Xbox mağazası içerisinde diğer platformlara göre daha ucuz bir şekilde 71.25 TL olduğunu ve yapımın Xbox Game Pass servisi içerisinde olduğunu belirtelim.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir