Tek Kişinin Geliştirdiği Omno, Yazın Çıkış Yapacak

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Inkyfox Studio’nun 2018’de duyurulan ve Haziran ayındaki Steam Oyun Festivali’nde incelediğimiz Omno yazın, PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’ye geliyor. Omno ayrıca çıktığı zaman Xbox Game Pass’e de gelecek.

Xbox Indie Showcase etkinliğinde duyurulan Omno, tek kişinin geliştirdiği bir puzzle/keşfetme oyunu. 2019 yılında Kickstarter’dan desteklenen oyun, Oyun Festivali’nde atmosferiyle oldukça beğeni toplamıştı. Jonas Manke, yaptığı röportajda Omno’yu Xbox One oyuncuları ile kavuşturacağından dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Aksiyon TPS türünde olan bu oyunda Omno adındaki bir karakteri yönetiyoruz ve Omno’nun yolculuğuna bizzat tanıklık ediyoruz. Bu yolculuk esnasında çeşitli puzzle’ları çözüyor, bilinmedik mekanlardan geçiyor ve bilinmedik yaratıklarla arkadaşlıklar kuruyoruz. Oyunun yapımcısı Jonas Manke’ye göre oyun; yemyeşil ormanlarda, güneşin tam tepemizde olduğu bir çölde, duygusuz bir tundrada ve terk edilmiş bir uygarlığın olduğu bulutların tepesinde geçiyor.

 

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir