Tekken 8, 2023 Yılında Çıkış Yapabilir

Bandai Namco, dövüş türünün ana damarlarından görülen Tekken serisinin sekizinci oyununu yakın zamanda çıkartmak istiyor.

Serhat Uzun
Serhat Uzun
1 Dk Okuma Süresi

Street Fighter ve Mortal Kombat kadar tarihin tozlu sayfalarına dek inen dövüş oyununu hatırladınız mı? Kimimiz, belki de nostaljisini efsane sayılabilecek seri Tekken ile süslemiştir. Günümüze dek çıkmaya devam eden Tekken serisi, geçtiğimiz State of Play etkinliğinde Bandai Namco tarafından sekizinci yapımının duyurulmasıyla yol almaya devam ediyor.

Jin ile Kazuya’nın tamamı oyun içinden alınan sahneleriyle oyun severleri büyüleyen Tekken 8’in çıkış tarihi belki de en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Nitekim yayıncı, yapımın çıkışına çok da uzak olmadığımızı belirtmiş olabilir.

Tekken 8’in çıkış tarihi hakkında neler denildi?

Insider Gaming’in paylaşmış olduğu habere göre Bandai Namco, çeşitli kurumlar ve medya şirketleriyle gerçekleştirdiği finansal durumların konuşulduğu bir toplantıda Tekken 8’in 2023 mali yılı içerisinde çıkış yapabileceği olasılığı olduğunu belirtti.

“Çok sayıda proje planlıyoruz. Tekken 8, 2023 mali yılında veya daha sonra piyasaya sürülmek amacıyla da geliştiriliyor.”

2023 mali yılı, Nisan 2023 ile Mart 2024 arası dönemi kapsarken oyunun çok da geç piyasaya sürülmeyeceği tahmin ediliyor zira stüdyonun başka proje çalışmalarında ilerlemek istediği belirtiliyor.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
1 yorum
  • 2024’de kadar zaman veriyorlar fazla geciktirmeyeceğiz diyor. Dalga mı geçiyorlar adam mı seçiyorlar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir