The Last of Us Part 1 (Remake) “Para Tuzağı” Bir Proje Olmayacak

The Last of Us Part 1 geliştirme ekibi içerisinde animatör olarak görev yapan Robert Morrison, oyun hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi
the last of us part 1 remake

Geçtiğimiz Haziran ayında PlayStation Store üzerinde sızmasının ardından, aynı gün gerçekleştirilen Summer Game Fest etkinliği sırasında geliştirici stüdyo Naughty Dog’un eş başkanı Neil Druckmann’ın açıklamaları eşliğinde The Last of Us Part 1 Remake duyurulmuştu.

2 Eylül tarihinde çıkış yapacağı belirtilen yapımın, ilk oyunun hâli hazırda bir remastered sürümünün olmasına rağmen, yeniden geliştirilerek 70 dolar (699.00 TL Türkiye fiyatı) gibi yüksek bir fiyat istemesi sebebiyle tepki çekmişti. Orijinal oyunun üzerine koyacağı teknik yeniliklere rağmen bu ücreti fazla gören oyuncuların tepkilerini çeken projenin içerisinde çalışan bir geliştirici tarafından bu eleştirilere cevap geldi.

Açıklama, God of War (2018), Resident Evil 7 ve Injustice 2 projelerinde görev almış bir isim olan şu an aktif olarak da The Last of Us Part 1 (Remake) geliştirici ekip içerisinde de animatör olarak çalışan Robert Morrison tarafından yapıldı.

The Last of Us Part 1 “Para Tuzağı” Bir Proje Olmayacak

Morrison, oyun için “para tuzağı” eleştirilerini yapanları niteleyerek Twitter üzerinden yaptığı açıklamada projenin, geliştirme sürecinde yer aldığı veya gördüğü tüm işler arasında en titiz şekilde geliştirilen ve oluşturulan yapım olduğunu söyledi. Aynı zamanda oyunun mümkün olan en yüksek seviye ilgi ve alaka ile hazırlanarak detaylandırıldığını da belirtti.

Eylül’de ilk olarak PlayStation 5 için çıkış yapacak olan oyun, net bir tarih verilmese de ileriki bir zamanda PC için de çıkışını gerçekleştirecek.

699.00 TL’lik fiyat etiketine sahip olacak olan oyun, içerisinde Left Behind genişleme paketinin yenilenmiş versiyonunu da içerecek şekilde Türkçe dublaj ve altyazı desteğiyle piyasaya sürülecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir