The Last of Us Part 1’de Bulunan Posterler, Naughty Dog’un Yeni Projesi İle Alakalı Olabilir

NaughtyNDC adlı bir Twitter kullanıcı oyunda bulunan bazı posterleri gösteren görseller yayınladı ve bu posterlerin Naughty Dog'un yeni oyununa işaret edebileceği düşünülüyor.

Alperen Kağan Şimşek
2 Dk Okuma Süresi

Kurulduğu günden bu yana birçok başarılı işe imza atan Naughty Dog’un, özellikle son 10 yılda yayınladığı oyunların neredeyse hepsinin birer baş yapıt olduğu düşünürsek, ileride yapacakları işler de haliyle oyun camiası tarafından merakla bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde ise Playstation 5 oyuncuları ile buluşan The Last of Part 1′de firma, ileride ki projesi için ipucu vermiş olabilir.

NaughtyNDC adlı bir Twitter kullanıcı oyunda bulunan bazı posterleri gösteren görseller yayınladı ve bu posterlerin stüdyonun yeni oyununa işaret edebileceği düşünülüyor. Kullanıcının yayınladığı görsellere baktığımızda bir kadın savaşçı ve fantezi unsurlarını görebiliyoruz. Buradan yola çıkarak da yeni oyunun fantastik macera oyunu olabileceğini tahmin edebiliyoruz, tabii bu posterler rastgele yerleştirilmiş amaçsız posterler değilse. Ancak şu da bir gerçek; Naughty Dog, oyunlarına bu tür ipuçları bırakmayı seven bir stüdyo. Zira daha önceden birçok oyununda bir sonraki oyununu vurgulayan ipuçları yerleştirmişti. Örnek vermek gerekirse; 2011’de çıkış yapan Uncharted 3 Drake’s Deception oyununda bulunan gazetelerin içinde The Last of Us posterleri bulunuyordu.

Naughty Dog’un sonraki projesinin yeni bir oyun markası olup olmadığını henüz bilmiyoruz. Fakat, Neil Druckmann daha önceden The Last of Us Part 3’ün hikaye taslağının ana hatlarıyla hazır olduğunu geçtiğimiz Nisan ayında açıklamıştı. Ayrıca geniş çaplı online Last of Us oyununun da geliştirildiğini de biliyoruz. Tüm bunların dışında geçtiğimiz yıl stüdyonun Kıdemli Konsept Sanatçısı Hyoung Nam, fantastik bir evrende geçen rol yapma oyunu geliştirme fikirlerinin olduğunu da söylemişti.

Yani sonuç olarak tüm bu söylenenleri toparlayınca resmi açıklama veya sızıntılar olmadan Naughty Dog’un ileride ki projesi hakkında konuşacaklarımız sadece bir söylentiden ibaret kalacaktır.

Bu makaleyi paylaş
2 Senedir misteRNOOB çatısı altında kendimce yazılar ve incelemeler yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir