Sızıntı: The Last of Us: Part III’ün Senaryosunun Ana Hatları Tamamlandı

Kaan Can Özalp
Kaan Can Özalp
2 Dk Okuma Süresi

Yaptığı sızıntı paylaşımlarıyla ünlü olan “Oops Leaks” adlı twitter hesabı, geçtiğimiz saatlerde Naughty Dog’un şuan üzerinde çalıştığı projeler hakkında bazı bilgiler paylaştı. 

Geçtiğimiz ay Tom Henderson tarafından gelen sızıntıya göre, Naughty Dog’un “The Last of Us: Remake” için çalıştığı söyleniyordu. Bugün “Oops Leaks” adlı sayfanın paylaştığı sürpriz sızıntıda ise, “The Last of Us: Part III” senaryosunun ana hatlarının yazımının bitirildiği ve geliştirme sürecinin beklenenden çok daha yakın zamanda başlayabileceği belirtildi. 

The Last of Us

Naughty Dog, İki Ayrı Oyun Üzerinde Daha Çalışıyor

Ayrıca paylaşılan bilgilere göre geliştirici stüdyo Naught Dog iki farklı oyun üzerinde de çalışıyor. Bunlardan biri The Last of Us’ın online oyunu, diğeri ise henüz ismi açıklanmayan yeni bir ip.

The Last of Us: Online 

Firma başlangıçta oyunu Battle Royale türünde yapmayı düşünüyordu fakat bu fikri çöpe attılar. Şuan edinilen bilgilere göre firma; Escape From Tarkov ve The Division oyunlarının karışımı, oynaması ücretsiz bir online oyun üzerinde çalışıyor. Bu oyunun PC ve konsollara çıkacağı düşünülüyor.

İsmi Açıklanmamış Yeni Bir IP

Firma uzun bir süredir içinde fantastik öğeler içeren tek oyunculu hikaye oyunu üzerinde çalışıyor. The Last of Us’ın 2 ve Uncharted 4’ün yönetmeni, ekstra olarak da Naughty Dog’un başkan yardımcısı olan Neil Druckmann bu projeye dahil değil. 

The Last of Us

Ayrıca firma ekstra olarak da yapımcılığını HBO’nun üstlendiği “The Last of Us” dizisi üzerinde de çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde dizinin 2022‘nin sonundan önce çıkmayacağı haberi de gelmişti.

Konuyu toparlamak gerekirse Naughty Dog, dört ayrı oyun ve dizi için de yoğun çaba sarf ediyor. Oyunlardan hangisinin ne zaman çıkacağı şimdilik bilinmiyor. Firma tarafından edinebildiğimiz bilgiler şimdilik bu şekilde, yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Merak edenler “Oops Leaks” adlı sayfanın paylaştığı tweet dizisini aşağıdan okuyabilir. 

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir