Söylenti: The Last of Us Part 3 Geliştirme Aşamasına Girdi

Yeni bir sızıntıya göre, Naughty Dog'un yaratıcı yönetmeni Neil Druckmann'ın sıradaki projesi The Last of Us Part 3 olabilir.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
3 Dk Okuma Süresi

Sony’nin exclusive oyunları ile para bastığı pekala biliniyor. Bu başarılı yapımların sayısı PlayStation 5’in çıkışı ile birlikte gitgide artış gösterme eğiliminde. Bundan ötürüdür ki Sony çatısı altındaki firmaların işi başından aşkın.

Bir yandan yeni exclusive IP’ler arayışındayken bir yandan da mevcut exclusive oyunların son danslarını şekillendirmekle meşguller. Son dansı için sahneye çıkacak başka bir seri ise The Last of Us serisi olabilir. Bu evrenindeki hikayemiz son bulmamış olabilir mi ?

The Last of Us Part 3 Geliştirilme Aşamasında Mı?

Naughty Dog imzalı seri ilk oyunu ile 2013’te büyük ses getirmişti. Seriye ait remasteredlar, remakeler ve elbet devam oyunu olan TLOU Part II de bu yolu takip etse de ilk yapımın yarattığı etkiyi yaratmış mıdır tartışılır.

the last of us part 3

2. yapımın oyuncuları ikiye belki de daha fazla kutba ayırmış olması serinin akıbeti adına birbirinden fazla düşünceye neden oldu. Sızıntılar ise bu fikirlere kaynak sağlama konusunda bir hayli iyi iş çıkardı denebilir.

Bu konuyu gündeme yeniden taşıyan ve alevlendiren ise ViewerAnon isimli Twitter kullanıcısından başkası değil. Kendisinin bugüne kadar güvenilir sızıntılarla dolu geçmişi olduğunu da göz önünde bulundurursak The Last of Us Part 3‘den haber bekleyenler derin bir oh çekebilir. Zira VieweAnon’un paylaştığı tweet’te Druckmann’ın bir sonraki oyununun The Last of Us Part 3 olduğu ve oyunun geliştirme aşamasında olduğunu söylüyor.

Gündemi Meşgul Eden Tweet:

Neil Druckmann‘ın bu konu hakkında birtakım cümleleri olmuştu. Tarihler Nisan 2021’i gösterirken The Last of Us Part 3′ün ana hatlarıyla belli bir senaryosu olduğunu ve firmanın sıradaki projesi olabileceğinden bahsetmişti. Geçtiğimiz Haziran ayındaysa sıradaki projenin geliştirilme aşamasına girdiğini söyleyip detay vermek için henüz erken olduğunu belirtmişti.

Tweetin sahibi Uncharted hakkında yöneltilen sorulara da cevapsız kalmadı. Bir başka Naughty Dog yapımı olan Uncharted için bir Reboot’un geliştirildiğini ama bunun bizzat firma tarafından yapılmadığını iletti.

Gelen son sızıntı haberi kafalarda o oyun bu oyun mu gibi soruları oluştursa da ne Sony tarafınca ne de Naughty Dog tarafınca resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
1 yorum
  • ps5 pro modelle birlikte last of us 3 de raflardaki yerini alır ve bizde ps5 de performans modunda oynamamış oluruz çünkü umudumuz pro modelde native 4K’da artık 60 fps’i gerçekten deneyimlemek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir