The Quarry’nin Geliştiricileri Yeni Bir Korku Oyunu İçin Kolları Çoktan Sıvadı

VGC ile röportaj gerçekleştiren Supermassive Games direktörü Will Byles, yeni oyunlarını geliştirmeye başladıklarını belirtti.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi
The Quarry

Günümüzde korku temalı büyük çaplı anlatı yapımlarının revaçta olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Özellikle BAFTA ödülü sahibi Supermassive Games’in ellerinden çıkan Until Dawn, The Dark Pictures Anthology ve nispeten olumlu yorumlar alan The Quarry, atmosferi ve seçimlerin hikayeye yön vermesiyle beğenilen yapımlardan sadece birkaçı olarak öne çıkıyor.

Nitekim VGC’nin gerçekleştirdiği bir röportajda Supermassive Games direktörü Will Byles, anlatıya odaklanan korku temalı yapımlarının izinden giden yeni bir oyun için çoktan kollarını sıvadıklarını ifade etti.

The Quarry’den sonra Supermassive Games yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Until Dawn ve The Quarry oyunlarını yönetmiş olan Will Byles, ekibinin üzerinde çalıştığı bir sonraki oyun ve türle alakalı genel düşünceleri hakkında VGC ile bir röportaj gerçekleştirdi. Byles, korku türündeki yeni bir oyun için çalışmaların çoktan başladığını vurguladı ve projenin gençleri merkeze koyan (teen horror) korku stili yerine daha klasikleşmiş bir biçime evirileceğini belirtti.

Bir sonraki oyun üzerinde çalışmaya başladık. Size bu konuda pek bir şey söyleyemem ama başladık. Yine, aynı türden bir korku türü ve buna bağlı kalıyoruz. The Quarry ile aynı büyüklükte… ve çok fazla taviz vermeden söyleyebileceğim bu kadar.

“Potansiyel olarak biraz şöyle olabiliriz… Genç korku olayını ne kadar uzatabiliriz bilmiyorum, çünkü özellikle onu karıştırmaya çalıştığımızda buna ekleyebileceğiniz sürprizlerin sayısı sınırlı hale geliyor.

Will Byles

Öte yandan Byles, oyunun Until Dawn gibi yedi senede çıkış yapmayacağını ve oyun severlerin muhtemelen 2025 ya da 2026 yıllarında görebileceğini söyledi.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir