Lego: The Skywalker Saga Tüm Lego Konsol Oyun Lansman Rekorlarını Kırdı

Warner Bros. Games, oyunun çıktıktan sonraki iki hafta içerisinde üç milyondan fazla kopya sattığını açıkladı.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Görünüşe göre Lego Star Wars: The Skywalker Saga, tüm önceki Lego oyunları arasında en iyi çıkış yapan yapım haline geldi.

Warner Bros. Games’a göre bu sene çıkış yapan Skywalker Saga, çıktıktan sonraki iki hafta içerisinde yaklaşık 3.2 milyon adet kopya satmayı başararak Lego konsol oyunları adına “her platformda, bölgede ve sürümde” satış rekorlarını aştı.

legoskywalker

The Skywalker Saga’nın başarısı

Ortaya çıkan sayılar sadece bu başarının bir göstergesi olurken geçtiğimiz vakitlerde Gfk verileri de Skywalker Saga’nın bugüne kadar bir Lego oyunu kapsamında İngiltere’de en büyük lansmana ulaştığını söylüyor.

GamesIndustry.biz’e göre İngiltere adına rekoru elde tutan oyun ise 2008’de çıkan Lego Indiana Jones idi. Halihazırda oyun, hem Horizon Forbidden West’ten hem de Elden Ring’den daha çok kutulu kopya satmış ve Steam’de daha hızlı bir başlangıç yapmıştı.

TT Games’in LucasFilm Games ile ortaklaşa geliştirdiği ve Warner Bros. Games’in yayınladığı The Skywalker Saga, tüm dokuz Star Wars filmini kapsarken Rogue One ve The Mandalorian’dan DLC’ler kapsıyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir