Co-op Oynanabilen Twin-stick Shooter Türündeki Blackout Protocol Duyuruldu

Ocean Drive Studio'nun geliştirdiği Blackout Protocol, 2023 yılında erken erişime açılacak.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi
Blackout Protocol

Günümüzde oldukça dallanıp budaklanan oyun türleri arasında shooter oyunları belki de köklü olanların başında gelmektedir. Birinci şahıstan tutun da kameranın tepede çivili olduğu twin-stick shooter alt türlerine kadar her yapım, farklı mekaniklerle birbirinden ayrılabilmiştir. Özellikle twin-stick, birçok işi aynı anda yapmanızı gerektiren nispeten zor bir janrdır.

Nitekim Lost Eidolons geliştiricisi Ocean Drive Studio, bu türü benimseyen ve co-op oynanabilen indie yapım Blackout Protocol’u duyurdu.

Blackout Protocol nedir, ne değildir?

Gergin ve ürkütücü bir atmosferde geçen twin-stick shooter türündeki ve roguelite elementler içeren Blackout Protocol, 2023 yılında PC (Steam) ve sonradan konsol platformlarına çıkış yapacak.

S2P Corporation’un çalışanları olarak amacınız yüce görünebilir, ne de olsa doğaüstü varlıklara yönelik yapılan araştırmalarla insanoğlunu ilerletmek istiyorsunuz. Günün birinde Section 13’teki bir ihlal, tüm araştırma tesisini karanlık içerisinde ve en tehlikeli varlıklarla yan yana bıraktığında bunu tekrar düşünmek isteyebilirsiniz.

Karanlık koridorlarda dolaşırken çalışma arkadaşlarınızı korumak size düşüyor. Türlü yaratıklar kol gezerken birbirinizin arkasını kollayın, feneriniz ile onların kontrolü ele geçirmesini engelleyin. Bütün bunlar yaşanırken Panik Göstergenize dikkat edin yoksa sonuçlarına katlanın. İş yerinde sıradan bir gün?

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir