Ubisoft, Ghost Recon Frontline ve Splinter Cell Projesi Dahil 4 Oyunu İptal Etti

Ubisoft, değişen finansal koşulların nedeniyle toplamda dört oyun projesini durdurma kararı aldı.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi
Ubisoft splinter cell

Ubisoft, Avatar: Frontiers of Pandora yapımının 2022’de beklenen çıkış tarihini 2023 Nisan ayına ertelediğini kısa bir süre önce duyurmuştu. Şimdi de Ghost Recon Frontline, Splinter Cell VR ve 2 adet duyurulmamış projenin iptal kararının geldiğini öğrendik.

Daha önce Ghost Recon Wildlands ve Ghost Recon Breakpoint üzerinde çalışmış olan Ubisoft Bucharest tarafından geliştirilen, devasa çok oyunculu oynaması ücretsiz olarak tasarlanan nişancı oyunu Ghost Recon Frontline, geçtiğimiz senenin Ekim ayında duyurulmuştu.

Oyun için yayınlanan tanıtım fragmanı, oyuncular arasında büyük bir tepkiye ve memnuniyetsizliğe yol açmıştı. Fragman, 17 bin beğenmeme yanında sadece 4.8 bin beğeni almıştı. Oyuncular tarafından ardı arkası kesilmeyen olumsuz yorumların eşliğinde proje, ilk olarak planlanan oyunun deneme testi ertelendi. Ardından ise değişen finansal koşulların neden gösterilmesiyle birlikte geliştirilme süreci durduruldu ve oyun iptal edildi.

Hakkında çok fazla detaya hâkim olmadığımız Splinter Cell VR projesi de yine iptal edilen yapımlar treninde yerini aldı. Projenin, markanın oyunlarındaki havasını ve mekaniklerini daha farklı bir deneyim yaşatacak şekilde geliştirildiği söyleniyordu. Reflections’ın desteklemesiyle birlikte Red Storm Entertainment tarafından geliştirilen yapım, META cihazlarına özel olarak çıkış yapacaktı.

Bunların yanında Ubisoft, 2 adet duyurulmamış oyunun projesinin de iptal edildiği açıkladı. Bu yapımların ne olduğunu şu anlık bilmiyoruz ve şirket tarafından da fazla bir detay paylaşılmamış durumda.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir