Ubisoft, Yeni Bir Online Rekabetçi Oyun Üzerinde Çalışıyor

Sızıntıya göre Ubisoft'un bu yeni online rekabetçi oyununun kod adı Project-Q.

Ahmet Açıkgöz
Ahmet Açıkgöz
2 Dk Okuma Süresi

Fransız oyun geliştiricisi Ubisoft, başta Assassin’s Creed serisi olmak üzere bir çok farklı seri ve oyunlarla sektörün önde gelen firmaları arasında. Her ne kadar firma, uzun hikayeli oyunlar ile tanınsa da birçok online rekabetçi oyunu da bulunuyor. Bu oyunların başını da malumunuz Tom Clancy’s Rainbow Six Siege çekiyor. Şimdi ise ortaya çıkan sızıntılara göre firma, yeni bir online rekabetçi oyun geliştiriyor.

Ubisoft’un Yeni Rekabetçi Online Oyunun Kod Adı “Project Q”

Sızıntıları ile ünlü Tom Henderson’un Exputer’daki yazısına göre, Ubisoft çatısı altında çalışan Ubisoft Bordeaux stüdyosu, tarafından kod adı “Project Q” olan bir oyun üzerinde çalışıyor. Henderson’ın söylediğine göre bunu 7 ayrı kaynaktan doğrulatmış.

Oyunun testleri ise bugün başlamış. Söylenene göre Project Q, şu an için 2 farklı oyun moduna sahip. Bunlardan ilki 2 kişilik takımlardan oluşan ve toplamda 4 takımın bulunduğu Battle Royale tarzı ve “Showdown” isimli bir oyun modu, ikincisi ise 4 kişilik takımların bölgeleri ele geçirip elinde tutması gerektiği, birçok oyundan da aşina olduğumuz “Battle Zone” isimli bir mod.

Ubisoft Project-Q

Peki ya oyunda mekaniksel olarak bizleri neler bekliyor?

Overwatch ve Valorant’ta olduğu gibi, Project Q’da da belli karakterlerden seçiyoruz. Seçtiğimiz bu karakter, yukarıda verdiğimiz iki örnek oyunda da olduğu gibi kendine has özellikleri ve silahları olacak. Ayrıca karakterin yetenekleri seçilirken, takımın stratejisine göre belirleme özgürlüğü oyunculara sunulacak.

Oyundaki silahlarsa diğer online rekabetçi oyunlarda olduğu gibi tüfek, tabanca vb tarzı silahlar olmayacak. Kart desteleri, havai fişekler, sopalar ve boya tabancaları gibi değişik tarzda silahlar bulunacak.

Oyunu oynayanların ilk izlenimlerine göre, hala geliştirmenin çok erken aşamalarında, bu demek oluyor ki yakın zamanda oyun hakkında çok fazla bir şey göremeyeceğiz.

Bu makaleyi paylaş
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir