Ubisoft Singapur Cinsel Taciz ve Haksız Muamele İddiaları Yüzünden Araştırılıyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Singapur gazetesi The Straits Times’a göre Adil ve Aşamalı İstihdam Uygulamaları için Üçlü İttifak (TAFEP), sıkça sansasyon olmuş Skull & Bones oyununun geliştiricileri olan Ubisoft Singapur’u isimsiz gelen bir ihbar üzerine araştırıyor.

Organizasyonu alarma geçiren ise Ubisoft’un Singapur ofisinde yaşanan cinsel taciz ve haksız muamele iddiaları hakkında birkaç medya makalesi idi. Geçen sene Ubisoft Singapur direktörü Hugues Ricour, görevi kötüye kullanma iddiaları yüzünden istifa etmişti.

Ubisoft Singapur

Ubisoft Singapur’da ve stüdyonun kendisinde neler olmuştu?

Bundan bir ay önce Ubisoft, stüdyonun itibarını zedeleyen çok sayıda işyeri suistimali iddiasına yanıt olarak gerçekleştirilen dahili bir anketin sonuçlarını yayınlamıştı. Yaklaşık 14.000 Ubisoft çalışanının katıldığı isimsiz bir anket, katılımcıların %20’sinin “çalışma ortamında tam olarak saygı duyulmadığını veya güvende hissetmediğini” ve %25’inin son iki yılda “işyerinde suiistimallere tanık olduğunu veya deneyimlediğini” ortaya koydu. Bu olaylar; Ubisoft CEO’su Yves Guillemot’un kamuoyundan özür dilemesine, birkaç üst düzey yöneticinin ayrılmasına ve Ubisoft’un bir dizi anlamlı yapısal reform hareketi içine gireceğine dair söz vermesiyle son bulmuştu.

Zaten sallantıda olan Skull & Bones, dört yıl boyunca ertelenmiş ve Nisan 2022’ye taşınmıştı.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir