Valve, Steam Deck İçin Half-Life, CS:GO ve Diğer Oyunlarını Optimize Ediyor

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz Perşembe PCGAMER yazarlarından Wes Fenlon, Valve Stüdyosu ile Valve’ın taşınabilir oyun bilgisayarı olarak duyurulan “Steam Deck”i hakkında bir röportajda bulundu. Röportajda Steam Deck’e gelecek oyunlar ve bu oyunların optimizasyonu gibi konular da yer aldı.

2021 Aralık ayında çıkması planlanan Steam Deck, geçtiğimiz günlerde ani bir karar ile çıkış tarihini 2022 Şubat’a ertelemişti. Nintendo Switch’e (tam olarak olmasa da) rakip olarak geleceği tahmin edilen bu cihaz, Switch’in aksine konsol değil bir taşınabilir oyun bilgisayarı olarak duyurulmuştu. Wes Fenlon, çıkmasına az bir vakit kala taşınabilir oyun bilgisayarının geliştirme aşamaları hakkında Valve ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Steam Deck 2022 Şubat’ına Hazır

Röportajında her şeyin yolunda olduğunu ve Valve’ın Şubat 2022’ye hazır olduğunu belirten Fenlon, Dota 2, CS:GO ve Half-Life Serisi oyunlarının cihazda bulunacaklarını ve bu cihaz üzerinde daha iyi bir oynanış için uyumluluk konusunda güncellemeler getirdiklerini belirtti. Valve’ın birden fazla ekibi bu çalışmaya dahil olmuş durumda.

steam deck

Tasarımcı Greg Coomer, Dota 2 ekibinin getirdiği yenilikçi güncellemelerle Dota 2’yi parmak çubuklarıyla rahat bir şekilde oynanabilir hale getirdiğini ve bu güncellemenin Dota 2’nin 4 kişilik co-op modu için de uygun olduğunu belirtiyor. Bir diğer tasarımcı Lawrence Yang ise şu an Gamepad’te Dota 2 oynamanın mümkün olduğunu fakat hala geri bildirim aldıkları için deneysel aşamada olduğunu söylüyor.

Coomer, Valve’ın Half-Life’a bir takım ince ayarlar getirildiğini fakat bu ayarların oyun içi olanından ziyade menüde gezinme gibi ayarlar olduğunu ayrıca tüm Half-Life oyunlarının güncelleme alacağını sadece hepsinin aynı anda sisteme yüklenmeyeceğini belirtiyor. Yang ise Portal oyunlarının şimdiden Steam Deck’te doğrulandığını ve Deck’te iyi çalıştığını, ancak Left 4 Dead 2’nin de dikkat çekebileceğini söylüyor. Tasarımcılar Steam Deck’in düzgün çalıştığından emin olmak için Valve’ın tüm kataloğuna bakmak istediklerini belirtiyor.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir