World of Warcraft’ın Büyüsü Kaçıyor mu?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

World of Warcraft topluluğundan gün geçtikçe daha çok kişi ayrılıyor ve bu sefer belki de ayrılıkların en nüfuzlusu yaşanmış olabilir.

Blizzard’ın uzun süreli mihenk taşlarından olan World of Warcraft, geçtiğimiz birkaç senede oyuncuları memnun etmeyi bir türlü başaramadı ve halen de yıllarını vermiş veteranların ayrılmamalarını sağlayacak önlemler alamadı. Azeroth’un dünyasıyla birlikte maceranın sonuna gelenlerden biri de WoW Classic ile bağdaştırılan APES loncası.

World of Warcraft

World of Warcraft’taki APES loncasına ne oldu?

Geçtiğimiz birkaç yılın en tanınır loncalarından biri olan APES, klasik versiyon çıktığında Molten Core yağmasını ilk bitiren loncalardan biriydi. Lonca lideri Maitoz, bir Twitch yayını esnasında oyundan neden ayrıldığını açıkladı:

“Sadece şunu söylemek istedim, bıraktım. APES artık bir lonca işlevi görmeyecek. Bu son. Sebepler? Uzun süredir bırakmayı düşünüyordum. Oyun gerçekten benim ve loncamın çoğu arıyordu.

Geriye dönüp baktığımda, Classic’te bırakmalıydım. Classic, Blackwing Lair’den sonra ölmeye başladı. . . güçlendiriciler için bu para fabrikasına dönüştü. . . ve bu eksiksiz bot metası da. Artık gerçek bir PvP yok, WoW’un büyüsü öldü[…].”

Maitoz aynı zamanda üç ay önce çıkış yapan The Burning Crusade’in klasik versiyonunu da eleştirdi. Gelen eklenti veya klasik versiyonların oyuncuya, oyunu oynamak için şevk vermediğini anlatırken ayrıca Blizzard’ın oyunu yanlış yönettiğini ve uzun süredir oyunculara hitap etmeyen bir yöne yönlendirdiğini de belirtti.

World of Warcraft’ı ne yazık ki bu gidişle daha da sıkıntılı süreçler bekliyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir