Oyun Haberleri

World of Warcraft Oyuncuları Activision Blizzard’ı Protesto Etmeye Başladı

Birçok WoW oyuncusu, olanlara müsamaha göstermediğini anlatıyor.

Kaliforniya Adil İstihdam ve Barınma Bakanlığı’nın Activision Blizzard’a şirkette gerçekleştiği iddia edilen taciz, cinsel şiddet ve cinsiyet ayrımcılığı nedeniyle dava açmasının ardından World of Warcraft oyuncuları öfkeyle tepki gösterdi. Hatırı sayılır derece birçok oyuncu, Blizzard’ın kadın çalışanlarını etkilediği iddia edilen bu utanç verici uygulamalara karşı olduklarını ifade etmek için bir araya geldi.

World of Warcraft oyuncuları toplanıyor

Fence Macabre klanı tarafından organize edilen bu protesto, Moon Guard ve Wyrmrest Accord sunucularında gerçekleşti ve bu olayın, diğer sunuculara da yayıldığı söyleniyor.

Eylem, oyunun Oribos şehrinde gerçekleşti ve yüzlerce oyuncu tepkilerini göstermek için basamaklarda toplandı. Bunun yanında organizatörler, Black Girls Code isimli bir kar amacı gütmeyen kuruluş için bağış düzenledi ve şimdiden 8.000 doların üstünde para toplamayı başardılar. Klan, eylemin ardından bir de bildiri yayınladı.

World of Warcraft

Activision Blizzard, bu olayların sonuçlarını uzun zaman hissedecek gibi duruyor ancak dava bir yana bence oyuncuların, birlik olduğunda neler başarabildiğini bilmemiz aslında stüdyoyu daha çok korkutuyor.

“Hepiniz, bu sabahtan beri ya da sadece bir kısmı için bizimle birlikte olsanız da, varlığınızla güçlü bir açıklama yaptınız. Bu protestonun Blizzard’ın aynaya bakmasına yardım ettiniz.

Her şeyden önce: Blizzard’ın düşmanca çalışma kültürünün kurbanlar, hayatta kalanları, ayrılmak zorunda kalanları, konuştuğumuz gibi acıya katlanmaya devam edenleri ve çoğu: artık bizimle olmayanları için dayanışma içinde oturuyoruz.

Değişim bir gecede olmaz. Bunu biliyoruz. Ancak değişim bir kıvılcımla başlar, bugün hepinizin parlattığı mütevazı ama güçlü bir kıvılcım. Bu kıvılcımın; Activision-Blizzard’ın şirketlerini saran çürümeyi aydınlatabileceğini ve organizasyonlarını ile ilgili IP’lerini iyileştirmek için şeffaf, kalıcı değişiklikler yapabileceğini umuyoruz.”

Kaynak
Gamepressure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu