KONSOL

Xbox Series X’in Resmi Çıkış Tarihi Belli Oldu

Xbox Series X’in Resmi Çıkış Tarihi Belli Oldu

Microst’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Seris X’in çıkış tarihi duyuruldu. Konsol bu yılın Kasım ayında raflardaki yerini alacak.

Xbox Wire Baş Editörü Will Tuttle , Microsoft’un Xbox Series X oyun konsolunu bu yıl Kasım ayında satışa sunacağını doğruladı. Ayrıca Tuttle açıklamasında, bir kez daha konsolun en önemli teknolojik özellikleri olan Raytracing, yükleme sürelerinin azaltılması ve saniyede 120 kareye kadar oynanış özelliklerini de vurgu yaptı.

Tuttle, Xbox’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte Xbox’a özel yeni bir oyun olmayacağını söyledi. Ancak yeni nesil konsola özel olarak optimize edilmiş Gears 5 , Ori and the Will of the Wisps , Forza Horizon 4 ve Destiny 2 gibi 40 oyun olacakmış.

2020’nin sonlarına doğru da XSX’te de oynanabilecek Assassin’s Creed Valhalla , Gears Tactics , Yakuza: Like a Dragon ve Watch Dogs: Legion da dahil  tamamen yeni 50 oyunun piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İçinde yeni nesil ssd bulunduran ve önceki nesil oyunlarına tam destek verecek konsol’un tam çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz belli değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu