Yeni Arma Oyunu Detayları İle Birlikte Sızdırıldı

Görünen o ki, yeni Arma oyunu gelecek hafta duyurulacak.

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

SteamDB verilerine göre hala günlük on binden fazla oyuncunun oynadığı Arma 3‘ün devam oyunu merakla bekleniyordu. Geliştirici Bohemia Interactive ise seneler önce serinin yeni oyununa dair planları olmadığını belirtmişti. Ancak durum değişti ve Arma 4 gerçek oluyor!

17 Mayıs’ta serinin geleceğine odaklanacak canlı yayın düzenleneceği duyurusunun ardından yeni oyununa olan ilgi bir hayli arttı. Ancak canlı yayını beklemeye gerek kalmadı, zira serinin yeni oyunu hakkında bir sürü bilgi içeren pazarlama dosyası internette sızdırıldı.

Arma 4 Nasıl Bir Oyun Olacak?

Arma

Oyunun pazarlama dosyası Gaming Leaks and Rumours subreddit’inde sızdırıldı. Sızdırılan dosyaya göre oyunun ismi “Arma Reforger” olacak ve oyun, serinin tarihinde ilk defa olarak konsollara; 8. nesil konsollarla birlikte yeni nesil konsollara ve PC’ye çıkışını yapacak.

Oyun, geliştirici stüdyo Bohemia Interactive’in Enfusion oyun motorundan güç alacak. Bu motor, yeni oyun için planlanan ana elementlerini sunulmasında yardımcı olacak. Dosyaya göre oyun, “uygun fiyatlandırma” ile birinci sınıf bir ürün olacak ama tabii ki burda bölgesel fiyatlandırma da önemli.

Reforger, 1980’ler Soğuk Savaş döneminde geçecek ve oyuncular ABD ve Sovyetler Birliği güçleri olmak üzere 2 takıma bölünecek. Oyunun haritası ise 52 kilometrekare olan kurgusal orta Atlantik adası Everon olacağı belirtiliyor.

Dosyaya göre oyun, 3 grup, 6 araç (18 varyantlı), 15 silah, 2 tip el bombası ve 13 özel savaş rolü içerecek ve Game Master senaryo editörü, çok platformlu Workshop ve tam mod desteği sunacak.

Arma Reforger, PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir