Yeni Bir AAA Dungeons & Dragons RPG’si Geliyor

Sena Tan
Sena Tan
2 Dk Okuma Süresi

Defense Gridseries oyununun geliştirici stüdyosu Hidden Path Entertainment, Dungeons & Dragons lisansına dayanan yüksek bütçeli (AAA) bir açık dünya RPG’si üzerinde çalışıyor. Ayrıca şirket, web sitelerinden çalışan aradıklarını belirttiler.

Hidden Path çalışan alıyor! Dungeons & Dragons serisinde yer alacak olan AAA, üçüncü şahıs, açık dünya fantezi RPG’si üzerinde geliştirme aşamasındayız.
– Grafik Programcısı
– Baş Grafik Programcısı
– Kıdemli Teknik Sanatçı
– Yazar

Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyunun hangi D&D evreninde kurulacağını henüz bilinmese de, şuan en popüler “Forgotten Realms” (Unutulmuş Diyarlar) dünyasında geçeceği tahmin ediliyor. Ancak bu proje durumuna göre değişebilir tabii.

Hikayeden sorumlu ekip, masa üstü Dungeons & Dragons oyunu için yakında çıkacak olan Van Richten’s Guide To Ravenloft‘ın genişletme kılavuzunu oluşturan Whitney Beltrán tarafından yönetiliyor. Geliştirilmekte olan D&D lisansına dayalı birkaç projeden sadece biri olduğunu belirtelim.

Size bu oyunun biraz benzerlerinden de bahsedelim. Geçen yıl çıkan Dungeons & Dragons masaüstü rol yapma oyunu Baldur’s Gate 3‘ün Steam’de erken erişim olarak yayınlanması ile 3 milyon kopya satmış ve büyük başarılara imza atmıştı. Gelecek vaat eden diğer oyunumuz ise D&D kitaplarının en popüler yazarlarından biri olan R.A. Salvatore’un yardımıyla oluşturulan Dungeons & Dragons: Dark Alliance. Dört oyuncuyla çevrimiçi olarak co-op oynanışını destekleyecek ve oyuncular Dungeons & Dragons’tan olan canavarlarla savaşacak. 2019’da duyurulan oyunun 2021’de çıkması bekleniyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Oyunlarla kafayı bozmuş bir çizer.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image