Sızıntı: Yeni Call Of Duty, Rainbow Six Siege Modu İle Geliyor

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Call Of Duty serisi başlayalı yıllar geçmesine rağmen her sene düzenli olarak çıkardıkları oyunlar hala oyuncu kitlesini heyecanlandırmayı başarıyor. Vanguard’ın çıkması üzerinden daha çok vakit geçmemesine rağmen (oyun resmi olarak 5 Kasım 2021’de çıktı) oyuncular daha şimdiden 2022’de çıkacak ve geliştirme işini Infinity Ward’un üstlendiğiserinin yeni oyununu sabırsızlıkla bekliyor gibi görünüyor. Çünkü Infinity Ward, çıkardığı oyunlar ile sürekli oyun dünyasına yenilikler katan bir ekip olarak tanınıyor.

Infinity Ward Hangi COD Oyunlarını Geliştirdi ?

Medal of Honor, popülerliğinin zirvesinde olduğu sıralarda Infinity Ward ekibi, Call of Duty serisinin ilk oyununu çıkararak yeni bir dönem başlattı ve Medal of Honor’un yıldızının sönmesine neden oldu. Buradan yola çıkan ekip Call of Duty 2’nin de geliştiriciliğini üstlenerek FPS oyunlarına yeni bir soluk getirdi. Son olarak FPS tarihinin dönüm noktası sayılacak Modern Warfare serisinin üç oyununun da geliştiriciliğini Infinity Ward üstlendi. Ekip tüm bunların yanında Infinite Warfare ve Warzone’un geliştiriciliğini de üstlendi.

Yeni Call Of Duty, Rainbow Six Siege Modu İle Geliyor

Bu sene çıkacak olan Call of Duty ile ilgili sızıntıları sabırsızlıkla beklerken Tom Henderson’un yaptığı açıklamaların ardından RalphsValve’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklama, Call of Duty (2022)’de Rainbow Six: Siege’dekine benzer çok oyunculu bir mod olacağını da belirtiyor.

“Saldıranlar Savunmacılara karşı (İngilizcesi Attackers v. Defender)” olarak adlandırılan bu mod, adından da anlaşılacağı üzere oyuncuların haritada bir objeye saldırıp onu yok etmesini ve o objeyi savunmasını gerektirecek iki takımdan oluşacak. Saldıranlar zamana karşı yarışırken savunmacılar, saldıranları yavaşlatmaya veya tamamen durdurmaya odaklı bir plan geliştirmek zorunda olacaklar. Savunmacılar bu planı geliştirirken de gizli bölgelerden, bubi tuzaklarından ve kameralardan yararlanabilecekler.

RalphsValve’ın dediğine göre, Call of Duty’deki bu oyun modunda saldıranlar için bir “Takım Lideri” rolü de olacak. Saldıranlar her raund başında taktiklerini ve takım dinamiğini yeniden düzenleyebilecekleri bir “Bilgilendirme Süresi”ne sahip olacaklar.

Saldıranlar savunmacılara karşı modu, Call of Duty serisi için yeni mekanikler de ekleyecek gibi duruyor.(En azından Call of Duty’e yeni olan mekanikler.) Bunlar arasında genişletilmiş bir sağlık sistemi, kuvvetlendirme (reinforcement) ve Siege’den ilham alınan “gadget”lar bulunuyor.

Yeni sağlık sisteminde oyuncuların ne kadar hasar aldığına bağlı olarak üç çeşit koşul bulunuyor; hafif yaralı, kritik yaralı ve ölümcül yaralı. Saldıran takım bu yaraların büyüklüğüne göre zaman alacak “turnike”ler kullanabilecekler.

Her ne kadar bu sızıntılar heyecan verici görünse de sızıntıların gerçekçiliğine dair şüphe ile yaklaşmak en iyisi olacaktır. Çünkü RalphsValve adlı kullanıcının yaptığı açıklamalar resmi bir açıklama değil ve daha önce sızdırdığı verilerden doğru çıkmayanlar olmuştu. Resmi açıklama için ise 2022 ilerleyen günlerini beklemek zorundayız gibi görünüyor.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir