Yeni Need For Speed Oyununa Ait Olduğu İddia Edilen Yeni Video Paylaşıldı

Yeni Need For Speed oyununa ait olduğu iddia edilen bir video paylaşıldı. Ayıca oyunun yeniden erteleme aldığı da iddialar arasında.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
3 Dk Okuma Süresi
need for speed mobile

EA Games‘in kült haline gelen yarış serisi Need For Speed son oyunları ile oldukça fazla eleştiri aldı. Yıllardır geliştirildiği bilinilen yapım hakkında birçok sızıntı ve iddia ortaya atılıyor olsa da henüz resmi bir duyuru ya da açıklama yapılmadı. Ancak oyun hakkında gelen sızıntıların ardı arkası kesilmiyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Need For Speed serisinin yeni oyuna ait olduğu iddia edilen bir dizi görsel ve video paylaşılmıştı. Bu görsel ve videolar oyunda yer alacak olan haritayı, Kullanıcı Arayüzünü ve bazı düşük kaliteli ekran görüntülerini içeriyordu. Yeni sızdırılan bir video ile bu detaylara bir yenisi daha ekleniyor.

Yeni Need For Speed Oyunundan Paylaşılan Video Hakkında Detaylar

Reddit üzerinden paylaşılan video önceki sızıntıların aksine oyun içi görüntülere yer veriyor. Önceki sızıntıları ve iddiaları destekleyen video oyunun, fotogerçekçi stilini ilk kez gözler önüne seriyor. Aksiyon dolu olması gerektiği düşünülen video pekte öyle değil. Muhtemelen bir rampadan uçarak, akrobasik hareketler yapmaya çalışıyoruz ancak başarılı olamıyoruz. Arabadan çıkan nitro efektleri ise gerçeklikten oldukça uzak ve anime tanımasını oyuna yansıtıyor.

3 saniye uzunluğunda ki videoda dikkat çeken bir diğer detay ise, arabayı çarptığımız zaman ekranda beliren kuru kafa işareti. Serinin hiçbir oyununda arabayı bir yerlere çarptığımız karakterimiz ölmüyordu. Oyuna bu tarz bir yenilik eklenmiş olabilir. Zira biliyoruz ki bu oyun serinin diğer oyunlarının aksine oyunculara oldukça fazla yenilik sunacak.

Yeni Need For Speed Oyunu Yine Erteleme Aldı

Ayrıca oyunun çıkış tarihi hakkında da yeni bir dizi detay ortaya çıktı. Criterion Games ve Codemasters’ın yan stüdyosu Codemasters Cheshire tarafından ortak şekilde geliştirilen oyun, EA Games‘in mali raporlarına göre bu yılın son çeyreğinde çıkış yapacak. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Sızıntılarıyla ünlü gazeteci Tom Handerson ve Giant Bomb muhabiri Jeff Grubb‘a göre oyun önümüzde ki Kasım ayında oyuncularla buluşacaktı. Ancak işler beklendiği gibi ilerlemedi ve oyun bir kez daha erteleme aldı. Fakat çok fazla değil. Yalnızca bir ay yani Need For Speed serisinin yeni oyunun Aralık ayı içerisinde çıkış yapması bekleniyor.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir