PC

Yeni Overwatch 2 Haritaları, RPG Sistemi ve Daha Fazlası BlizzConline’da Ortaya Çıktı

Blizzcon 2019’da duyurulan ve bu zamana kadar da geliştirilmeye devam edilen Overwatch 2 hakkında yeni detaylar ve bilgiler sunuldu. BlizzConline’da konuşan geliştiriciler, başladıkları andan itibaren çok gelişme kaydettiklerini ve Overwatch 2’nin, bir hikaye modundan daha fazlasını içereceğini ifade etti. Ayrıca ekip, Overwatch 2’de temel PvP oyun modlarının nasıl değişeceği hakkında bazı yeni ayrıntılar paylaştı.

Yayın esnasında PvP için özel olarak tasarlanan ama hikaye moduna da bağlı olan Rome ve New York haritaları gösterildi. Ekip, Overwatch 2’ye gelebilecek ve oyunu, bugünkü Overwatch’tan “çok farklı” gibi hissettirecek bazı değişiklikleri açıkladı. Örneğin pasif roller, her karakter özelinde daha kişiselleşmiş ve o karakteri kullandığınızı hissetmesine yardımcı olacak yeni yetenekler olarak kurgulanacak. D.Va ve Zarya gibi tank karakterleri düşman karakterlere sürekli baskı uygularken, Tracer ve Genji gibi DPS karakterleri, kanatlardan kuşatmaya yardımcı olmak için artırılmış hareket hızına sahip olacak. 

Elbette Overwatch 2’nin PvE modu, oyuna gelen en büyük yeni eklenti olacak. Yayın sırasında geliştiriciler, beceri ağaçları ve her karakterin görevlerini oynayarak ve seviye atlayarak açabileceği ilginç yetenek sistemi hakkında bazı ayrıntılar paylaştılar. Yeni aktif ve pasif becerileri birleştirerek, Overwatch kahramanlarının her biri, her oyuncunun bireysel oyun tarzına uyacak şekilde özelleştirilebilecek. Ayrıca her PvE haritasında da özel olarak oynanılabilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu