Söylenti: Henüz Duyurulmamış Yeni Star Wars Oyunu, Büyük Bir Geliştirici Tarafından Geliştiriliyor

VGC'den Andy Robinson'a göre, gerçek zamanlı strateji (RTS) türünde yeni bir Star Wars oyunu geliştiriliyor hem de büyük bir isim tarafından.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
3 Dk Okuma Süresi

Star Wars Jedi: Survivor‘ın çıkış gerçekleştirmesiyle beraber serinin hayranları başta olmak üzere oyuncular Jedi olmanın tadına vardı. Her ne kadar PC platformunda ciddi boyutta problemler olsa da konsol oyuncuları PC’ye nazaran daha optimize bir deneyimle karşılaştı.

Geliştirici ekip ve EA bu durum için özür dilemekle beraber patchler sayesinde oyunu günden güne daha iyi bir konuma getirmeyi amaçlıyor.

Jedi Survivor‘ı oynayanlarsa şimdiden daha fazlası için gözünü geliştiriciye ve daha fazla oyun için farklı firmalara çevirmiş durumda. Geliştirilme aşamasında olduğu bilinen, duyurulan oyunların yanı sıra bir de söylentilerle gündeme gelen oyunlar var ki bugünkü haberimize de kaynaklık ediyor.

Duyurulmamış Star Wars Yapımı Strateji Türünde Olacak

Öncelikle bu yapımın XCOM 2‘de görev almış Greg Foerscth önderliğinde kurulan Bit Reactor‘ün projesi olmadığını, tamamen farklı bir proje olduğunu söylemekte fayda var. Henüz duyurulmamış olan bu oyun benzer şekilde strateji türünde olacak olsa da geliştirici koltuğundaki isim şu aşamada bilinmiyor.

Twitter’da paylaşılan mesaj hayranları heyecanlandırmak için yeterli oldu. VGC‘den Andy Robinson‘ın söylemlerine göreyse bu isim; oldukça bilinen, büyük bir isim. Andy Robinson bir isim vermemiş olsa da fazla beklemek gerekmeyeceğini söyleyerek bir duyurunun yakın zamanda geleceğini işaret etti.

Andy Robinson ve bir Twitter kullanıcısı arasındaki yazışmalar:

Yazışmaların bir kısmı şu şekilde:

Josh West: Empire At War’ı en iyi Star Wars oyunları sıralamamıza sıkıştırmayı başardım. Gerçek Zamanlı Strateji oyunu her nasılsa 16 yaşında, Blackbird veya Relic’ten bir devam yapımı görmeyi çok isterim. Bunun olmasını nasıl sağlarız?

Andy Robinson: Büyük bir geliştirici tarafından geliştirilen yeni bir Star Wars strateji oyunu için daha fazla beklemek zorunda kalmayacağını sanıyorum…

Josh West: Biliyor musun, geliştirilmekte olduğunu tamamen unutmuştum! Bit Reactor ve Respawn, değil mi?

Andy Robinson: Aklımdan geçirdiğim isim daha açıklanmadı 😉

İkilinin yazışmaları aşağı yukarı bu şekilde. Dünya Star Wars Günü‘nde böyle bir haber almak henüz söylenti de olsa mutluluk verici olsa gerek. Oyun sektöründe daha fazla Star Wars yapımı görmek ve yakın zamanda duyurulması dileğiyle Güç sizinle ve elbet oyun geliştiricileriyle olsun!

Star Wars
Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir