Assassin’s Creed Liberation Steam’den Kaldırılıyor, Hatta Satın Alanlar Bile Oyuna Erişemeyecek

Ubisoft, 1 Eylül'de PC üzerinden Assassin's Creed: Liberation'a erişimi tamamen sonlandırıyor.

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi
Asssassin's Creed Liberation

GÜNCELLEME: Aşağıda haberini yaptığımız Assassin’s Creed: Liberation HD oyununun Steam’den kaldırılması ve 1 Eylül’den itibaren satın alan oyuncuların bile oyuna erişemeyeceği haberine, Ubisoft’tan yeni bir açıklama geldi. Ubisoft tarafından IGN‘e yapılan açıklamada, oyunun Steam’de satıştan kaldırıldığını ancak söylendiğinin tersine 1 Eylül’den itibaren oyunu daha önceden satın almış olanların oyuna erişimlerinin devam edeceğini, diledikleri zaman indirip tekrar oynayabileceklerini, sadece DLC’ler ve çevrimiçi özelliklere erişimin sonlandırılacağı duyuruldu.

İlk başta PlayStation Vita’ya özel olarak çıkışını yapan, daha sonrasında diğer konsollar ve PC için tekrardan piyasaya sürülen ve özellikle Assassin’s Creed serisinde ilk kadın ana karaktere sahip olması ile tanınan Assassin’s Creed Liberation online desteğini kaybetmesi üzerine oyun tamamen kaldırılacağı haberi verildi.

Assassin’s Creed: Liberation HD’nin Steam sayfasına göre oyunun satıştan kaldırıldığını, 1 Eylül‘den sonra ise oyunun hiç bir şekilde oynanılamayacağını görüyoruz. Hatta oyunu satın alanlar da oyunu oynayamayacak ve ne yazık ki Ubisoft iade seçeneği sunmayacak. Ancak Liberation’ı başka bir oyun üzerinden oynama şansı var.

Şöyle; 2019’da çıkışını yapan Assassin’s Creed III: Remastered içerisinde Liberation’ın remastered (yenilenmiş) versiyonu bulunuyor. Yani Ubisoft fikrini değiştirmezse Liberation, Assassin’s Creed III: Remastered üzerinden oynanabilmesi mümkün olacaktır.

Assassin’s Creed Liberation Fragmanı

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir