Assassin’s Creed Valhalla Yazarı, Serinin Brezilya’ya Gitmesini İstiyor

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Assassin’s Creed Vallhala ekibinde kıdemli yazar olarak görev yapan Alain Marcieca serinin bir sonraki oyununun hangi bölgede geçebileceğine dair bir röportajda fikirlerini belirtti.

The Gamer ile yaptığı röportajda Marcieca, konunun bir sonraki Assassin’s Creed oyununa gelmesi sonrası “seçim yapamayacak kadar çok” olasılık düşündüğünü söyledi. “Fakat M.Ö 5200 yıllarında insanların yaşadığı ve Malta takımadaları içindeki üç adadan en büyüğü olan Malta adası, Marcieca’nın özel olarak ilgisini çekiyor. Marcieca, “Tarihe takıntılı biri olarak beni Malta adasındaki kayıp bir toplumda bulunan niş bir savaşçı grubu için bile heyecanlandırabilirsiniz ve ben de o fikre atıp onu patlatmaya hazır olurum.” diye de bir ekleme yaptı.

Her ne kadar Marcieca böyle bir fikri sevdiğini ve uygulamak isteğini belirtse de, Assassin’s Creed oyunları her anlamda çok büyük oyunlar ve Marcieca’nın bu fikrini kabul ettirememesi durumunda daha büyük bir bölge seçmesi gerektiğinin farkında. Marcieca aynı zamanda “Daha büyük ölçekte bir yer için, Güney Amerika’da marka tarafından henüz tamamen keşfedilmemiş zengin bir içerik dokusu olduğunu düşünüyorum. İnkalar’dan İspanyol Fatihlerine kadar, çok büyüleyici bir zaman. Black Flag içerisinde buna biraz değinilmiş olsa da, Brezilya’yı çok istiyorum. “ açıklamalarında bulundu.

Ama şunu da söylemeliyiz, Marcieca bu röportajda kişisel görüş ve düşüncelerini belirtmiş. Yani Ubisoft tarafından resmi bir duyuru veya sağlam sızıntılar gelmediği sürece bir sonraki Assassin’s Creed oyununun nerede geçeceği hakkında fikir sahibi olmamız zor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image