Mount & Blade II: Bannerlord Xbox ve PlayStation İçin Yayınlandı, PC’de Erken Erişimden Çıktı

TaleWorlds Entertainment'ın dünya çapında beğeni toplayan aksiyon-RPG'si bugün konsollarda yayınlanırken ve PC'de de Erken Erişim'den çıkıyor.

Brz Konuk
Brz Konuk
3 Dk Okuma Süresi

TaleWorlds Entertainment’ın beğenilen rol yapma oyunu Mount & Blade II: Bannerlord bugün Playstation 4, Playstation 5, Xbox Series X/S, Xbox One, Xbox One X ve Xbox One S’de piyasaya sürüldü. Japonya’da ise oyunun PlayStation sürümü 10 Kasım’da çıkacak. Oyun ayrıca Mart 2020’den bu yana Erken Erişim’de olduğu PC’de tam sürümüyle resmi olarak yayınlandı.

Mount & Blade II: Bannerlord, geniş Kalradya kıtasında gerçekçi, heyecan verici ortaçağ savaşlarını derin ve karmaşık strateji öğeleriyle birleştiriyor. M&B: Warband’daki olaylardan 200 yıl öncesini anlatan Bannerlord’da Kalradya İmparatorluğu’nun çöküşünü deneyimleyebilir, imparatorluğun ölümünde ya da hayatta kalmasında başrolü üstlenebilirsiniz. Kıtanın anahtar kültürlerinden birinde mütevazı bir savaşçı olarak başlayıp güçlü bir lord, hatta bir kral olmak için saflarda yükselerek kendi hikayenizi yaratabilirsiniz. Bir maceracı veya tüccar, kötü ya da kahraman, adil bir lord veya zalim bir tiran olun – adınızı Kalradya’nın hikayesine yazın ve eskinin küllerinden yeni bir dünya yaratın.

Oyunun çıkışı, kendi türünde tüm zamanların en başarılı ve etkili oyunlarından biri olarak kabul edilen Mount & Blade serisinin hikayesinde önemli bir kilometre taşı. Ancak TaleWorlds Entertainments, önümüzdeki aylarda güncellemeler ve yeni içerikler almaya devam edecek olan oyun için bunun yolun sonu olmadığını belirtiyor.

MOUNT & BLADE II: BANNERLORD HAKKINDA

Bannerlord, çağımızın en başarılı RYO’larından biri olan Mount & Blade: Warband’ın devam oyunu. Mount & Blade, açık dünyasında aksiyon, RYO ve stratejiyi birleştiren derin oynanışı ile dünya çapında ilgi görmüş ve takdir edilmişti; ne de olsa oyunun hayali kıtası Kalradya’da her oyuncu kendi yolunu çizebiliyor.

Warband’ın devam oyunu olmasına karşın Bannerlord, Warband’dan tanıdığımız kıtanın 200 yıl öncesini anlatıyor. Kalradya İmparatorluğu çöküşün eşiğinde ve krallıklar, bir zamanlar tüm kıtaya hakim olan eski imparatorluğun kalıntılarını kontrol etmek için savaş halindeler. Diğer taraftan başka krallıklar da Kalradya’da güç elde etmek için bu kaostan yararlanmaya çalışıyor.

Mount & Blade II: Bannerlord, Mart 2020’de Erken Erişim’e çıktığından bu yana gerek oyunculardan gerek medyadan oldukça ilgi gördü. O zamandan beri düzinelerce içerik güncellemesi alarak gittikçe daha da büyük ve daha iddialı bir oyun hale geldi. Tam sürümün çıkışı gittikçe yaklaşırken, Bannerlord’un uzun süredir beklenen konsol versiyonu Ağustos sonunda Gamescom’da ilk kez gösterilecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir