Battlefield 2042 Grafikleri Eski Battlefield Oyunları ile Karşılaştırıldı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
1 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz günlerde eski Battlefield oyunlarının haritalarını yeniden düzenleyip harmanlayan Battlefield Portal’dan bahsetmiştik. Cycu1 isimli YouTube kullanıcısı, Battlefield 2042 ile Bad Company 2 ve Battlefield 3’ü karşılaştırdığı videolar yayınladı.

İlk videoda üç harita görüyoruz. Bu haritalar Valparaiso, Africa Harbor ve Caspian Border. İkinci videoda ise oyunların erken erişim sürümlerinin karşılaştırılmasına tanıklık ediyoruz. Bu kıyaslamalar sayesinde Frostbite oyun motorunun grafiksel açıdan ne kadar geliştiğini fark edebiliyoruz. Ayrıca bu videolar sayesinde haritalarda zamanla nelerin geliştirildiğini de anlayabiliyoruz.

Battlefield 2042

Battlefield 2042 neler sunuyor?

Battlefield 2042, çok oyunculu aksiyona odaklanıyor ve bunu, birinci şahıs kamera açısından gösteriyor. Hikaye modu arayan oyuncular ise bu oyun ile hayal kırıklığına uğrayabilirler çünkü oyunda hikaye modu bulunmuyor. Ayrıca oyun dinamik olarak değişen savaş alanlarına sahip ve bir harita içerisinde 128 kişi aynı anda savaşabiliyor. Oyunda savaşırken son teknoloji cephaneler de kullanabiliyoruz.

Battlefield 2042, NVIDIA DLSS teknolojisini kullanarak 22 Ekim tarihinde oyuncular ile buluşacak.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir