Görünüşe Göre Bethesda, Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

Ahmet Açıkgöz
Ahmet Açıkgöz
2 Dk Okuma Süresi

Oyun dünyasının önemli şirketlerinden ve Elder Scrolls, Fallout, Doom gibi önemli oyun serilerinin sahibi Bethesda, en son bizlere Xbox&Bethesda etkinliğinde uzay temalı yeni oyunu Starfield‘ı duyurmuştu. Şimdi ise görünüşe göre stüdyo yeni bir oyun markası hazırlıyor.

Skulllzı TV isimli bir Youtuber’ın yaptığı araştırmalara göre stüdyo, Spyteam isimli bir oyun markası üzerinde çalışıyor. Skulllzı’nin araştırmalarında stüdyonun ABD ticari marka ofisine bu yılın Ocak ayında “Spyteam” isminin ticari adını tescil ettirmek için başvuru yaptığı ortaya çıkıyor. Aslında bu ticari başvuru ilk olarak 2018 yılında yapılmıştı. Şu an ki başvuru ise sadece isim haklarını yenilemek için yapılıyor.

Bethesda

Sızıntıyı destekler nitelikte olan diğer bilgiler ise, 2018’de bu ticari başvurunun ortaya çıkmasıyla Spyteam’in daha önce iptal edilen çok oyunculu oyun BattleCry’ın geliştirilmesine katılan birçok çalışanı içeren, Bethesda Austin’den yeni bir proje olduğu tahmin ediliyordu. Stüdyo, o zamanlar Fallout 76’nın geliştirme sürecine yardımcı olmuştu. Ancak yayınlanan iş ilanları, 2020 yılında stüdyonun kendi projesi üzerinde çalışmaya odaklandığını gösteriyor.

Bethesda

Maalesef ki oyunun resmi olarak ne zaman kamuoyuna duyurulacağına dair bir açıklama bulunmuyor. 25 Mart tarihinde dağıtımını üstlendiği Ghostwire: Tokyo oyunu ve 11 Kasım tarihinde Starfield’ın çıkacak olduğunu düşünürsek biraz daha bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Youtuber Skulllzı’nin Bethesda Videosu

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir