Sızıntı: Call Of Duty Warzone 2’nin Haritası Gerçek Dünyadan Esinlenilecek

Sızıntı haberlere göre tahmin edilen konum oyunun ele aldığı konu ile uyuşuyor.

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Activision’un, Raven Software ile birlikte geliştirdiği Call Of Duty Warzone, çeşitli çok oyunculu modlar sayesinde hem sürekli gelişen bir yapıya sahip hem de bu yapısı sayesinde yapımcılara büyük kaynak desteği sağlıyor. 2020’de Modern Warfare’in Reboot’u ile birlikte çıkış yapan Warzone; Rambo, Die Hard, Attack On Titan’dan sonra şimdi de Operation Monarch adı altında King Kong ve Godzilla’ya ev sahipliği yapacak.

Warzone bu şekilde etkinlikler ve çok oyunculu modlar üzerinden kendini sürekli güncellerken, bir diğer yandan Call Of Duty serisinin gözbebeği Infinity Ward’un, Modern Warfare 2 Reboot’unun yanında Warzone 2 üzerinde de çalıştığı duyurulmuştu. (Anlaşılan o ki Modern Warfare ile Warzone’u kardeş seri olarak çıkarıyorlar. Bir gün Modern Warfare 3’ün Reboot’u duyurulursa, Warzone 3 de geliştiriliyor demektir.)

Warzone’a zaten sürekli güncellemeler eklenmesine rağmen Activision bu popüler oyunun bir devam oyununu çıkarmaya kararlı gibi görünüyor. Warzone 2 için şu anda elimizde çok fazla bilgi olmasa da 2023’te çıkış yapacağı tahmin edilen oyunun eski konsollara çıkmayacağı belirtiliyor. Activision oyunun ayrıntıları konusunda şu anda sessiz kalırken, önde gelen sızıntı haberciler tarafından Warzone 2’ye gelecek bir haritanın detayları ortaya çıktı.

Warzone

Call Of Duty Warzone 2’ye gerçek dünyadan bir harita eklenecek

Call Of Duty Warzone sızıntıları ile bilinen TheGhostOfHope, görünüşe göre Warzone 2’ye gelecek yeni haritanın detaylarına ulaşmayı başarmış. Sızıntıya göre, Warzone 2’nin haritası Kolombiya’nın Medellin şehrinden büyük ölçüde ilham alacak. And Dağları’nın merkezinde yer alan bölgede ormanlardan gökdelenlere ve hatta şehir bölgelerine kadar birçok farklı alan bulunuyor.

Bu sızıntının resmi olmadığını biliyoruz ancak konum, Call of Duty Warzone 2’nin bildirilen temasına uyuyor. Önceki sızıntılara göre oyun, Kolombiya’da Pablo Escobar tarafından yönetilen uyuşturucu kartelleriyle yaptığımız çatışmalara odaklanacaktı. Ve bu son sızıntı doğruysa oyuncular bir Medellin haritası ile karşı karşıya kalabilirler. Ayrıca Infinity Ward’un bu oyun ile birlikte çıkaracağı diğer yıllık Call of Duty oyunu, büyük olasılıkla Warzone 2 ile bol miktarda ortak içerik bulunduracak.

Tüm bu sızıntı haberlere rağmen Warzone 2’nin tam olarak nerede geçeceği hakkında elimizde net bir bilgi yok. TheGhostOfHope’un daha önceleri oyunun bir Güney Amerika ülkesi olan Şili’deki Atacama Çölü bölgesinde geçeceği hakkındaki sızıntıları ile şu anki sızıntısı ile çelişiyor. Ancak yeni bildirilen sızıntının yüksek oranda doğruluk payı taşıdığı düşünülüyor.

Warzone 2’nin çıkışı için önümüzde daha çok uzun bir süre var. O yüzden Call of Duty hayranları oyunu şimdilik PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S’lerinde Call of Duty Warzone oynayarak bekleyebilirler.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir