Canı Sıkılanlara 5 Adet Ücretsiz Oyun Önerisi

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
3 Dk Okuma Süresi

Canı Sıkılanlara 5 Adet Ücretsiz Oyun Önerisi

Mecburen birçoğumuzun evde kaldığı bugünlerde illaki canınız sıkılmış, oynayacak bir şeyler bakmışsınızdır. Kimilerinin hikayesi, kimilerinin oynanışı ya da fiyatı hoşunuza gitmemiştir. Bizde bunu düşünerek sizler için bir liste hazırladık. Oyun oynayayım ama cebimden de para çıkmasın diyenler için ücretsiz oyun önerileri.

1.Paladins

Hi-Rez Studios tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz birinci şahıs nişancı oyunudur. Çoğu insanın ücretsiz Overwatch olarak nitelendirdiği bu oyunda takımınız ile 5v5 atıyorsunuz. Her kahramanın farklı yetenekleri var. Her geçen gün büyüyen kahraman havuzu ile oyuncuları online tutan oyunu rekabet sever arkadaşlara öneriyorum.

2.Trove

Trion Worlds tarafından geliştirilen ve yayınlanan voksel tabanlı bir sanal alan oyunudur. World of Warcraft kafasında olan oyunda arkadaşlarınız ile VS atabilir ya da birlik olup beraber zindan temizleyebilirsiniz. Evcil hayvan, balıkçılık gibi yan aktiviteler de bulunuyor. Farklı classlar seçip oyuna başlatıktan sonra sınıfınızı değiştirebilirsiniz. Oyun birçok şeyi iyi yapıyor ve bunları yaparken tatlı mı tatlı hoş mu hoş grafikleri kullanıyor. Yalnız bir uyarı geçelim, oyunu Steam’den edindiğiniz zaman Türkiye de güncelleme, açılmama gibi problemler çıkarabiliyor. Onun için Trion Worlds’un İnternet sitesi üzerinden indirmenizi tavsiye ederim.

3.Clicker Heroes

Amerikan indie stüdyosu Playsaurus tarafından geliştirilen, ilk olarak 2014 yılında tarayıcılar ve 2015 için mobil cihazlar için piyasaya sürülen boş bir oyundur. Boş bir oyun dediysem yanlış anlaşılmasın. oyunun türü Türkçe isimlendirmede öyle geçiyor.  Oyun kısaca önünüze gelen düşmanları ekrana tıklayarak kestiğiniz, onlardan para kasıp kahramanları geliştirdiğiniz bir yapıda. Bir süre sonra yapılan iş tekrara düşebiliyor. Zaten ya 2-3 saate sıkılır bırakırsınız ya da kendinizi kaptırır bırakamazsınız. Şahsen ben ne meraklısıyım ne de günlük 10-15 dk girip geliştirmeleri yapmaktan geri kalıyorum.

4.Warframe

Türü çok hoşunuza gitmese de ismini duymuş olabileceğiniz bir oyun Warframe. Kendisi en çok oynanan ücretsiz oyunların başını çekiyor genelde. Bu tarz bir yapıma kolay kolay rastlanmıyor sonuçta. Oyundaki amacınız kısaca tüm silah ve Warframe denen karakterleri açıp master level (30) olabilmek. Çeşitli silahları açınca kendi master leveliniz de artıyor. Oyun onlarca farklı  karakter, çeşitli oynanış mekaniklere ve özel yeteneklere sahip. Düzenli güncelleme ve etkinlik alan oyun, oyuncuları kendinde tutmayı da başarıyor.

5.Dauntless

Phoenix Labs tarafından geliştirilen ve Epic Games tarafından dağıtılan, oynaması ücretsiz bir aksiyon rol yapma oyunudur. Tahmin edebileceğiniz üzere Epic Games Store’a özel bir oyun. Kendisi Monster Hunter World’e alternatif bir yapımdır. Farklı dünyalarda farklı bosslar keserek çeşitli itemlar düşürebilir, bunları satabilir veya zırh/silah geliştirmesi için kullanabilirsiniz. Oyunda bir hikaye ve görev akışı da  bulunuyor. Dilerseniz bunu takip eder, dilerseniz sonraya erteleyip kafanıza göre boss kesebilirsiniz.

 

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir