CD Projekt’den The Witcher 4 Söylentilerini Arttıran İş İlanı

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

Cyberpunk 2077 oyununun sıkıntılı çıkış süreci sonrası CD Projekt, birçok yama ve güncelleme yayınlamasına rağmen oyun hala istenilen seviyeye gelemedi. Ancak stüdyo oyunu düzeltmek ve geliştirmek için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

CD Projekt’den The Witcher 4 Söylentilerini Arttıran İş İlanı

Stüdyodan son gelen hamle ise yeni bir Witcher oyununun geliştirme sürecine girdiği yönünde söylentilere yol açtı. Zira şirket yayınladığı yeni bir iş ilanıyla bünyesinde çalıştırmak üzere, alanında uzman ve genç olan “Açık Dünya Oyun Tasarımcıları” arıyor.

cd projekt

Oyunun adı belirtilmemiş olsa da iş ilanı, başvuranların modlama konusunda deneyime sahip olmasını ve “cRPG’ler veya kalem ve kağıt rol yapma sistemlerini” oynama tutkusunun olması gerektiğini söylüyor. Birçok kişi tarafından bu ilanın Cyberpunk 2077 için açılmış olabileceği düşünülse de durum tam da öyle değil. Zira, cRPG’ler, karakter oluşturma, diyalog ağaçları ve özel oyuncuların gözden geçirmesi için birçok menü içermesiyle bilinir. Bu türün dikkate değer örnekleri arasında ise Baldur’s Gate serisini veya Larian Studio’nun Divinity: Original Sin 2‘yi sayılabilir.

Cyberpunk 2077 ise bir rol yapma oyunu, ancak cRPG türünün içine girmiyor. The Witcher’ın teması, ortamı ve tasarımı göz önüne alındığında, serinin bir sonraki oyununun, aksiyon-macera açısından önceki oyunlardan biraz farklı bir biçimde ele alması mümkün. Ayrıca Cyberpunk 2077’nin tamamlanmasıyla birlikte yeni bir fantastik RPG oyunu geliştirileceği söylenmişti ve bu oyunun Witcher 4. oyunu olacağı hatta Geralt’ın hikayesi bitti için Ciri’nin hikayesi olabileceği de konuşuluyordu.

the witcher ciri

Tabi ki tüm bunlara rağmen iş ilanı verilen oyun, The Witcher veya Cyberpunk 2077 dışında bir şey olması da mümkün. Stüdyo Cyberpunk faciası sonrası yeni bir IP üzerinden oyuncuların kalbini tekrar kazanmak isteyebilir. Bunu da zaman gösterecektir.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir