Chivalry 2 Bir Milyonun Üzerinde Satmayı Başardı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Torn Banner Studios, Tripwire ve Deep Silver gerçek zamanlı strateji oyunu Chivalry 2’nin 8 Temmuz tarihindeki çıkışından beri uluslararası anlamda bir milyondan fazla kopya sattığını açıkladı.

Chivalry 2 neyi başardı?

Kimileri için bir milyon adet satış bir şey ifade etmeyebilir ama VentureBeat’e göre Tripwire Presents için bu sayıya ulaşan ve Torn Banner’ın en hızlı satan oyunu artık Chivalry 2 oldu.

Chivalry 2

Haberin yanında bir dizi planlı ücretsiz içerik vaat eden House Galencourt güncellemesi de stüdyoların ekmeğine yağ sürecek gibi görünüyor zira; yepyeni bir 3v3 oyun modunun, iki haritanın, Chivalry: Medieval Warfare’den popüler ok kamerası özelliğinin geri dönüşünün ve 60’tan fazla özelleştirme seçeneğinin gelmesi oyuncuları bir hayli sevindirecek.

Oyunun çıkışından beri sürekli büyüyen ve aktif olan topluluğu, şimdiden toplamda sekiz milyonun üzerinde oynanış süresini geçti ve 420 milyon savaşçıyı savaş alanında öldürdü.

Torn Banner Studios başkanı Steve Piggott, sevincini bu şekilde açıklarken:

“Haziran ayında piyasaya sürülmesine rağmen, beş platformda bir milyondan fazla insan Chivalry 2’yi çoktan oynadı ve bu da bize oyunun ne kadar fazla büyüme potansiyeli olduğunu gösteriyor. Chivalry 2’nin eşsiz kanlı ve destansı ortaçağ savaş deneyimini bu kadar kişiye getirdiğimiz için çok mutluyuz ve oyunu daha fazla genişletmek için şimdiden çok sıkı çalışıyoruz.”

Tripwire CEO’su John Gibson ise mutluluğunu şöyle ifade etti:

“Bugün, iki aydan kısa bir sürede bir milyonun üzerinde satış yapan Chivalry 2’nin muhteşem dönüm noktasını kutlamaktan mutluluk duyuyoruz! Hem oyunculardan hem de eleştirmenlerden gelen tepkiler bizi çok şaşırttı. Ekip, daha fazla ücretsiz içerik ve çapraz platform gibi istenen özellikleri eklemek için şimdiden çok çalışıyor.”

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image