Codemasters Cheshire, Yeni Need For Speed İçin Hazırlık Yapmaya Başladı

Sızıntıları ile ünlü Tom Henderson'a göre Codemasters Cheshire, yeni Need For Speed oyunun geliştirilmesine destek oluyor.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

EA Games’in köklü araba yarışı serisi Need For Speed’in Codemasters tarafından yeni oyununun geliştirildiği ve bu sene çıkış yapacağı biliniyor. Ancak konu ile alakalı henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Oyun, resmi olarak duyurulmamış olsa da doğru çıkan sızıntıları ile tanınan Tom Henderson ve gazeteci Jeff Grubb sayesinde potansiyel birçok bilgiye ulaştık. Şimdiye dek sızdırılan bilgilerden en dikkat çekenleri oyunun Chicago’nun kurgusal versiyonu olacak Lake Shore City’de geçeceği ve anime öğeleri içereceğiydi. Geçtiğimiz günlerde Reddit kullanıcısı tarafından bir takım görsel sızdırılmıştı. Bu görseller sayesinde oyunda yer alacak haritayı ve kullanıcı arayüzünü gördük.

need for speed  Codemasters

Yine Tom Henderson, yeni NFS oyununa yeni destek stüdyosu atandığını açıklamıştı. Hayranların merakla beklediği serinin yeni oyunu, NFS: Most Wanted’ı (2012) yapan Criterion Games ve F1, Dirt ve GRID oyunlar ile tanınan Codemasters’ın yan stüdyosu Codemasters Cheshire tarafından ortak şekilde geliştiriliyor.

Codemasters Cheshire İşe Alım İlanı Yayınladı

İşe alım ilanı Codemasters Cheshire’ın bir sonraki Need for Speed ​​oyunu için bir destek stüdyosu olarak hazırlandığını açıklayan sızıntıyı yapan Tom Henderson’ın önceki bir raporunun devamı niteliğinde. Ancak bu işe alım ilanı stüdyonun gelecek olan Need For Speed oyunlarının geliştirme sürecine dahil olacağını da kanıtlar nitelikte.

Stüdyonun işe alım ilanına, Electronic Arts’ın Kıdemli İşvereni Pete Johnson’ın verdiği yanıt ise şu şekilde;

“Direktörler, Geliştirme Yöneticileri ve ekiplerle birlikte çalışılarak, potansiyel sorunları belirlemeye çalışacağız. Stüdyonun maksimum potansiyelinde performans göstermesi için önemli kararları en doğru şekilde almaya çalışacağız.

Stüdyo, Need for Speed’in geleceğini şekillendirmek için Criterion Games ile ortak çalışacak. Codemasters Cheshire, Need for Speed ​​serisinin stratejisinde ana hatlarıyla belirtilen vizyona hizmet eden yaratıcı, teknik ve özellik yürütme konusunda Criterion ile birlikte çalışacak.”

Pete Johnson
Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir