Cyberpunk 2077’nin Yeni Nesil Versiyonu Yakında Gelebilir

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

CD Projekt Red’in en son (ve bir o kadar da olaylı) oyunu olan Cyberpunk 2077’nin PlayStation 5 sürümü, PlayStation ağının backend kısmında görüldü ve uzun zamandır beklenen yeni nesil sürümünün yakında olabileceğini düşündürdü. Haberimizin kaynağı ise PlayStation’lara gelecek oyunların yükleme boyutunu izleyen PlayStationSize adlı Twitter hesabı.

Cyberpunk 2077’nin Yeni Nesil Versiyonu Yakında Gelebilir

PlayStationSize, geçtiğimiz pazar günü Twitter’da Cyberpunk 2077 için yeni bir sanat tasarımı görseli paylaştı. Paylaştığı görsel, oyunun PlayStation 5 versiyonu için yeni bir kapak resmi gibi görünüyor. Görseli Google’da arattığımızda karşımıza hiçbir sonuç çıkmaması ise bu görselin yeni olduğunu, dolayısıyla haberin doğruluğunu desteklediğini gösteriyor. 

Geçtiğimiz Kasım ayında CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3’ün yeni nesil konsol sürümlerinin yolda olduğunu belirtmişti. Bu oyunların yeni nesil konsol sürümlerinin ilk olarak 2021’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Fakat (belki de CyberPunk’ın sorunlarını düzeltmeye uğraşmalarından dolayı) bahsedilen iki oyunun da PS5 ve Xbox Series X/S’e çıkması beklenen sürümleri 2022’ye ertelendi. CD Projekt Red’in planına göre The Witcher 3, 2022’nin ikinci çeyreğinde, Cyberpunk ise 2022’nin ilk çeyreğinde yeni nesil konsollara getirilecekti. Kasım ayında üç aylık mali sonuçlarını bildiren CD Projekt, her iki sürümün de “hedef tarihlerini karşılama yolunda” olduğunu söyledi.

Cyberpunk 2077’nin yeni sürümü, bağımsız bir sürüm olarak ve mevcut nesil sürümlere sahip oyuncular için ücretsiz bir yeni nesil yükseltme olarak sunulacak. Saber Interactive tarafından harici olarak geliştirilmekte olan The Witcher’ın yeni nesil sürümü ise, Netflix serisinden ilham alan DLC öğelerini içerecek.

Her iki oyun da PC, Xbox Series X/S ve PS5 için bağımsız bir satın alma olarak ve halihazırda oyuna PC, Xbox One ve PS4’te sahip olan oyuncular için ücretsiz bir güncelleme olarak piyasaya sürülecek.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir