Days Gone Geliştiricisinin Yeni IP’si Çok Oyunculu Olacak

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
1 Dk Okuma Süresi

Sony Interactive Entertainment, geliştirici ekibe Days Gone devam oyunu için onay vermemiş olabilir. Lakin bizler yakın zamanda onaylandığı gibi Bend Studio’nun yeni bir açık dünya oyunu IP’si üzerinde çalıştığını biliyorduk. Firma tarafından yayınlanan iş ilanları geliştirilen yeni oyun hakkında bazı bilgileri öğrenmemizi sağlıyor.

Haziran ayında PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst, yeni IP hakkında bilgileri açıklamıştı. Belki de bu bilgiler oyuncuları pek şaşırtmamıştı fakat bu sizleri şaşırtabilir. Firma Kıdemli Ağ Programcısı arıyor. Bu da geliştirdikleri yeni oyunun online özellikli olacağını doğruluyor. İstenen yetkinlikler arasında “düşük seviyeli ağ sorunlarının desteklenmesi, çok oyunculu motor tasarımı/mimarisi, PSN platform hizmetleri” yer alıyor.

Öte yandan Bend Studio son zamanlarda oldukça çalkantılı bir geliştirme süreci yaşarken oldukça fazla da eleştirilmişti. Sony Days Gone 2’yi iptal etmişti. Bunun üzerine firma yeni projelerine daha yeni başlıyor gibi gözüküyor. Uzunca bir süre yeni projeleri hakkında bilgi sahibi olamayabiliriz.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir