Dying Light 2 İçin Yeni ve Etkileyici Bir Fragman Yayınlandı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Dying Light’ın büyük başarısının ardından oyuncuları 2. oyunu çok uzun zamandır bekliyor. Çalkantılı geçen geliştirme sürecinin nihayet sonlarına gelindi. 2022 yılının Şubat ayında bizlerle buluşacak oyun için The Game Awards’ta yeni ve etkileyici bir sinematik fragman yayınlandı.

Ne yazık ki videoda oynanış görüntüleri yer almıyor. Ancak oyun için oldukça önemli bir detay bulunuyor. Oyunun bizleri en çok etkilemeyi hedeflediği atmosferi. The Game Awards sunumu sırasında geliştirici Techland tarafından paylaşılan, saatlerimizi geçireceğimiz oyunun evreninin ve atmosferinin yer aldığı CGI fragmanı aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Normalde biz oyuncular daha çok oynanışın yer aldığı fragmanları izlemeyi tercih ederiz. Ancak geliştirici ekip geçtiğimiz hafta oyunda yer alan bir görevi bizlere göstermişti. Oyundan daha fazla detay göreceğimiz videolar da ileriki günlerde bizlerle paylaşılmaya devam edecektir.

Dying Light 2 Bizlere Neler Sunuyor

Dying Light 2: Stay Human, hikaye odaklı bir açık dünya aksiyon RPG’si olarak karşımıza çıkıyor. Bu sefer oyuncular, insanlığın virüse karşı mücadelesinde ki son kale olarak niteledikleri şehri ziyaret ediyorlar. Oyunda yer alan gelişmiş parkur mekanikleri sayesinde oyuncular, uçsuz bucaksız açık dünyayı rahat bir şekilde keşfedebilecekler. Ayrıca parkur mekaniklerini girdiğiniz savaşlarda kullanmayı unutmayın. Bu sayede yeni taktikler oluşturabilir ve savaşlarda daha da ustalaşabilirsiniz. Modern karanlık çağlarda geçen bu kayıp medeniyet tam bir item kaynağı. Eşya bulmak ve teçhizatlar üretmek için bir sürü kaynak bulabilirsiniz. Ancak kaynakları bulup yeni eşyalar üretebilmek için oldukça yaratıcı olmanız gerekli.

Oynanış gece ve gündüz döngüsü ile çok daha keyifli bir hale gelecek. Böylece geceleri enfekte inleri keşfedip patlatabileceksiniz. Gündüzleri iktidarda olanların neler gizlediklerini ve sırlarını, geceleri öğrenebilirsiniz. Son olarak oyunda hangi tarafta olduğunuzu şimdiden seçmeyi unutmayın.

Dying Light 2: Stay Human, PC platformunda DLSS ve ışın izleme teknolojileri ile beraber Türkçe altyazı ve arayüz desteğine sahip olarak 4 Şubat 2022’de bizlerle buluşacak.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir