EA Çatısı Altına Giren Codemasters F1 2021’i Duyurdu

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Yarış tutkunlarının vazgeçilmez oyun serilerinden olan Formula 1’in en yeni oyunu bugün itibariyle duyuruldu. F1 2021, 16 Haziran’da çıkışını gerçekleştirecek ve EA çatısı altında bir stüdyo olan Codemasters’ın ilk yarış oyunu olacak.

Serideki ilk yeni jenerasyon oyun olacak olan F1 2021; PS5, Xbox Series X / S, PS4, Xbox One, ve PC platformlarına gelecek. Codemasters F1 2021’in, yeni konsollarda daha kısa süreli yükleme ekranları barındıracağını ve görsel açıdan adeta şaha kalkacağını da ekledi. Eğer oyunu PS4 veya Xbox One’da temin ederseniz hiçbir ücret ödemeden oyunun yeni jenerasyon versiyonunu elde edebileceksiniz.

F1 2021, “Braking Point” adı altında yeni bir kariyer modu da sunacak ve oyuncuların Formula 2’den Formula 1’e yükselişini hem padok içerisine hem de özel hayata yansımalarıyla konu alacak. Ayrıca F1 2019’dan tanıdığımız ve karakterle pek iyi anlaşamayan Devon Butler da bu oyunda yer alacak. Dilerseniz kariyer modunu bir başka arkadaşanızla bölünmüş ekranlarda da oynayabileceksiniz. F1 2021, Steam’de ön sipariş olarak 420 TL fiyatla mağazada yerini alıyor.

 

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image