Elden Ring Hiç Hasar Almadan Yalnızda 3 Saatte Bitirildi

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

FromSoftware’in geliştirdiği ve Bandai Namco tarafından yayınlanan Elden Ring, büyük çıkışıyla beraber oyuncular tarafından oldukça beğenilen ve konuşulan bir oyun olmayı başardı. Souls oyunlarının en yenisi bir çok oyuncuyu oynarken sinir krizlerine sokmayı başarıyor olsa da bir kesim oyunu daha da zorlaştırmak için yeni yöntemler arıyor.

Usta oyuncular oyunu oldukça kısa sürelerde bitirmeye devam ediyor. Her oyuncunun üstesinden gelemeyeceği başarılara ise bir yenisi eklendi. Twitch yayıncısı Seki, en yeni souls oyunu bir tane bile hasar yemeden oldukça kısa sürede bitirmeyi başardı.

Elden Ring Hasar Yemeden Bitirildi

Seki’nin başarısı oyunu oynayan insanlar arasında bir ilk değil. Mart ayında bir diğer yayıncı GinoMachino, Elden Ring’i yine benzer bir yöntem ile bitirmiş olsa da iki yayıncı arasında çok minik bir fark bulunuyor. Yayıncı Seki, herhangi bir çevresel hasar veya düşme hasarı almanın oyuna yeniden başlamak zorunda kalacağı yeni bir zorluk ekliyor.

Elden Ring’i oynayan her oyuncu, oyunun kötü şöhretli zehirli bataklıklar gibi çevresel tehlikeleri veya kazara düşme tehlikesinden kaçınmanın ne kadar zor olduğunu bilir. Kotaku’ya konuşan Seki, en zor kısmın kesinlikle son boss olduğunu söyledi. Yani başarısının bir çoğunda oyunun sonuna kadar gelmeyi başardığını ancak son bossu hasar almadan geçemediğini belirtti.

Genel olarak Seki, bu başarıya üç saatte ulaşmak için 130 saatten fazla planlama, uygulama ve başarısız denemeler yaptığını söyledi. İlerleyen günlerde profesyonel oyuncular Seki’nin başarısını bir üst seviyeye taşıyabilecek mi beraber göreceğiz.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir