F1 22, Tanıtım Fragmanı İle Beraber Duyuruldu

Formula 1 oyun serisinin yeni oyunu F1 22'nin çıkış tarihi belli oldu.

Kaan Can Özalp
Kaan Can Özalp
3 Dk Okuma Süresi

Her yıl düzenli olarak yenisi çıkan Formula 1 oyun serisinin yeni oyunu “F1 22” duyuruldu. EA Sports’un dağıtımcılığını yaptığı, Codemasters tarafından geliştirilen yeni F1 oyunu, kısa bir fragman ile tanıtıldı. Bu fragmandan çok bir bilgi edinemesek de oyunun çıkış tarihini öğrenmiş olduk. Oyun, 1 Temmuz 2022 tarihinde çıkış yapacak.

Formula 1’de 2014’ten 2022’ye kadar süren “Turbo Hibrit Çağ” olarak adlandırılan dönem, geçtiğimiz sezon Lewis Hamilton ve Max Verstappen‘in efsanevi şampiyona kapışmasından sonra, sona erdi. 2022 Yılıyla beraber Formula 1’de yeni bir çağa geçiş yapıldı.

Yeni arabaların oluşturduğu yeni aerodinamik sitemi, çok daha farklı motor güçleri, yenilenen yarış kuralları tarzı değişimler gibi çok fazla şey değişti. Bu değişimlerden dolayı gerçek hayatta Formula 1 pilotlarının da araçları sürmede farklılıklar yaşadığı gibi, biz oyuncular da “F1 22“de oldukça büyük farklılıklar yaşayacağız.

F1 22

F1 22’nin resmi Steam sayfasında yayınlanan oyunun içeriği hakkında bilgiler;

 • Yeni Sezon, Yeni KurallarF1 22’de, Formula 1 araçlarının yeni çağında, yeni kurallar ve yeni araçlarla yarışın.
 • Yeni Pist: Miami International Autodrome‘un bu sene resmi Formula 1 yarış takvimine eklenmesi ile birlikte, oyuna da eklendi.
 • Yarış Günü Yeniden Tanımlandı — Sürükleyici ve sinematik Formasyon Turları ile Güvenlik Aracı Periyotları, interaktif Pit Stoplar ve yepyeni Sprint Yarışlarıyla oyun daha eğlenceli hale geldi.
 • Adaptif  Yapay Zeka — Daha az deneyimli oyuncular için geliştirilen yeni yapay zeka sistemi, her yarışta rekabetçi olmanızı sağlıyor.
 • F1 Life — Süper arabaları, kıyafetleri, aksesuarları ve daha fazlasını açıp tüm dünyaya sergileyin. (Bu mod hakkında başka bir bilgiye sahip değiliz)
 • My Team — Genişletilmiş departman etkinlikleri ve daha ayrıntılı boyama özelleştirmesiyle F1 takımınızı sıfırdan kurarken başlangıç bütçenizi belirleyin.

F1 22′den paylaşılan görsellerde aşağıda gördüğümüz üzere, “Circuit de Barcelona-Catalunya” adlı İspanya pistinde önemli bir virajın değiştirildiğini görüyoruz. Codemasters, uzun süredir oyunun içerisinde bulunan pistlere güncelleme getirmiyordu. Pistlerin virajları olsun, genişliği olsun çoğu şey gerçek hayatta değişirken oyunda değişmiyordu. Buradan yapabileceğimiz çıkarım ise şu; Formula 1’in yarış takviminde bulunan 23 pist sonunda güncel hale gelmiş olabilir.

Formula 1

Yapılan bu duyurunun ardından F1 22 ön siparişe açıldı. Oyunun fiyatı platformlara göre şu şekilde;

 • Steam/Epic Games (PC): Standart Sürüm: 599.99 TL /Şampiyonlar Sürümü: 799.99 TL
 • PlayStation 4: Standart Sürüm: 700.00 TL/ Şampiyonlar Sürümü: 900.00 TL (Bu sürüm hem PS4 hem de PS5 sürümünü kapsıyor)
 • PlayStation 5: Standart Sürüm: 800.00 TL
 • Xbox One: Standart Sürüm: 699.99 TL/ Şampiyonlar Sürümü: 899.99 TL (Bu sürüm hem Xbox One hem de Xbox Series S/X sürümünü kapsıyor)
 • Xbox Series S/X: Standart Sürüm : 799.99 TL

F1 22 Hakkında edindiğimiz bilgiler şu an için bu şekilde. İlerleyen zamanda ortaya çıkacak gelişmeler için bizi takipte kalın.

ETİKETLER:
Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir