Fallout Temalı Felsefik Özelliklere Sahip RPG Broken Roads Duyuruldu

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Team17 ve Drop Bear Bytes; post apokaliptik bir tema içerisinde Batı Avustralya’da geçen, orijinal ve hikaye bakımından zengin ve izometrik sıra tabanlı bir rol yapma oyunu olan Broken Roads’u duyurdu. Evet, bu oyun her kavramı içeriyor!

2022 yılında Steam’de çıkması beklenen oyun, gerçek hayatta olan lokasyon ve görülecek yerleri Avustralya’da hayatta kalmaya çalışan insanların karmaşık hikayeleriyle harmanlıyor. Broken Roads’un oynanış mekaniğinin, düşünceli ve olgun hikayesinin temeli ise derin ve anlamlı bir ahlak sistemi olan Moral Compass’e dayanıyor. Moral Compass sistemi karakterinizin; diyaloglara, kendini geliştirmesine ve hatta görevlere olan bakış ve yaklaşımını değiştirecek.

Broken Roads

Geliştiricilere göre bu sistemin sınırları dört ayrı felsefi patikada belirlenmiş durumda ki bunlar Hümanist, Utilitarian (Faydacı veya Pragmatik), Makyavelist ve Nihilist olarak sınıflanmış. Her bir sınıfın kendine has özellikleri olurken oyun severe, oyun başlangıcında birtakım sorular sorulacak ve oyun severin verdiği cevaplara göre ahlak pusulası başlangıç noktasını gösterecek. Karakterin de oyun boyunca gösterdiği tutumlar bu felsefi inanışın seyrini değiştirebilecek.

Broken Roads Öne Çıkan Özellikleri

  • Yepyeni kıyamet sonrası ortam
  • Diyalog, görevler ve karakter gelişimini etkileyen benzersiz ahlak sistemi
  • Otantik Avustralya konumları ve ortamları
  • Geleneksel ve orijinal RPG mekaniğinin karışımı
  • En fazla 5 parti üyesi
  • Sıra tabanlı taktik savaş
  • Elle çizilmiş adeta bir sanat eseri
  • Zengin içerikli ve yoğun bir şekilde hazırlanmış bir dünya

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir