Farming Simulator 22’den Büyük Başarı

Hem dünyada hem de ülkemizde popüler olan Farming Simulator serisinin yapımcısı Giants Software, serinin son oyunu Farming Simulator 22’nin bir hafta içerisinde 1.5 milyon adetten fazla sattığını açıkladı. Bu başarı, serinin lansmanından sonraki 1 hafta içerisinde ulaştığı en iyi rakamlar olarak rekor kırmış durumda bulunuyor.

Geliştirici şirket, Farming Simulator 22’yi PC ve konsolda kendileri, farklı bir yayıncı kuruluşla anlaşmadan yayınladı ve “stüdyonun uluslararası distribütörlerle iletişimi kolaylaştırmasına ve tüm hedeflere ulaşıldığından emin olmak için ağı genişletmesine izin vermelerinin bu başarının gelmesinde yardımcı olduğunu” açıkladı.

Giants Software’ın CEO’su Christian Ammann, “Ekip  içinde gelişen ortamla gurur duyuyorum. Farming Simulator gibi zaten çok büyük bir seriyi yeni dürtülerle kendi yayınladığı bir markaya aktarmak için uluslararası yapıları başarılı bir şekilde inşa edebilmek hafife alınacak bir şey değil. Ortaklarımızla olan harika işbirliği harika bir lansman sağladı.” şeklinde açıklama yaptı. Geliştirici aynı zamanda oyundaki “çapraz platform desteğinin” dünya üzerindeki bir çok oyuncuyu Farming Simulator 22’de bir araya gelmesinde yardımcı olduğunu söyledi.

Böyle sürpriz bir rekorla başarı elde eden oyun, ilginç bir veriye daha sahip. SteamDB tarafından verilen bilgilere göre Farming Simulator 22 oyuncu sayısında popüler Battlefield markasının son oyunu olan Battlefield 2042’yi geride bıraktı.

Farming Simulator 22, “bugüne kadarki en kapsamlı çiftçilik simülasyonu” olarak tanımlanıyor.

Bu yılki oyunun yeni özelliklerinden bazıları ise şöyle; oyun, sanal çiftçilerin tarımsal işletmelerini büyütmelerine yardımcı olacak mevsimsel döngüleri ve üretim zincirlerini içeriyor. Oyun, PC, Mac, PS4, PS5, Xbox one, Xbox Series X|S ve Stadia için 22 Kasım’da çıkışını gerçekleştirmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu