Forza Motorsport Geri Dönüyor Yeni Oyundan İlk Fragman Paylaşıldı

Forza Motorsport PC, Xbox One ve Xbox Series X platformları için 2023 yılının bahar aylarında çıkış yapacak.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Microsoft geçtiğimiz saatlerde Summer Game Fest kapsamında Xbox & Bethesda Games Showcase sunumunu gerçekleştirdi. Bu sunum sırasında birçok yeni oyun duyuran Microsoft, 2023 yılı itibariyle Forza Motorsport’un sahalara geri döneceğini duyurdu.

Şimdiye kadar ki en iyi yarış oyunu olarak lanse edilen, Forza Motorsport 2023 yılının bahar aylarında oyuncularla buluşacak. Serinin daha önceki oyunlarının aksine yeni oyunun başlığında herhangi bir sayı ibaresi yer almayacak. Adında bir sayı ibaresi olmasa dahi Forza Motorsport serisinin 8. oyunu olarak karşımıza çıkacak.

Forza Motorsport, Teknik Anlamda Oldukça İddialı Geliyor

Oyun her zamankinden daha dinamik olması için sıfırdan tasarlanmış. Oyunda yer alan fizikler, araba mekanikleri, araba hasarları, dinamik hava koşulları ve pistlerde yer alan gerçek zamanlı ışın izleme özellikleri baştan sona yenilenmiş. Geliştirici firma Playground Games, tamamen her konuda yenilenen oyunun şimdiye kadar piyasaya çıkmış teknik alanda en güçlü yarış oyunu olmasını hedefliyor.

Oyunun en iddialı olduğu konu ise pistlere çarpıcı ayrıntılarla hayat veren dinamik saat sistemi. Dinamik saat sistemi ile hava koşullarına göre arabanın yol tutuşu, lastiklerin hasasiyeti ve pistlerin durumu gibi ayrıntılar anlık olarak değişebilecek. Bu yeni simülasyon ayrıntıları yarış deneyimine daha fazla derinlik ve drama katıyor.

Forza Motorsport PC, Xbox One ve Xbox Series X platformları için 2023 yılının bahar aylarında çıkış yapacak. Ayrıca oyun çıkış yaptığı gün Game Pass kütüphanesine dahil olacak.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir