PC

Geçen Hafta Yayınlanmış Gözünüzden Kaçmış Olabilecek 5 Yeni Steam Oyunu

Geçen Hafta Yayınlanmış Gözünüzden Kaçmış Olabilecek 5 Yeni Steam Oyunu

Bu yazımızda geçtiğimiz hafta yeni çıkış yapmış olan ve gözünüzden kaçmış olabilecek 5 farklı dikkate değer Steam oyunlarından bahsetmek istedik. Listemiz çoğunlukla bağımsız ve erken erişimde olan potansiyeli yüksek oyunlardan oluşmakta. Ayrıca önceki haftalarda paylaştığımız bu tarz yeni oyunlara bakmak isterseniz  buradan göz atabilirsiniz. Eğer ücretsiz oyunları seviyorsanız bu sene içinde en çok oynanan En iyi Ücretsiz Steam Oyunları listemize bakabilirsiniz.

Medieval Dynasty

Fiyat: 89,00 TL

Steam Sayfası

Nispeten gene bir hayatta kalma oyunu olan Medieval Dynasty yeni bir yaklaşımla ortaya çıkmış. Oyunda Avrupa Orta Çağında geçen savaştan kaçan kendi kaderini çizmek isteyen genç bir adamı kontrol ediyoruz. Kendi evimizi kurmakla başlayıp bir hanedanlığın hükümdarı olmaya kadar yolculuğumuz ilerliyor. Geniş bir açık dünyada geçen bu, hayatta kalma, RPG ve stratejinin bir karışımı olan oyunda: avlanma ve çiftçilik yapma, diğer karakterlerle konuşmanız ve koordine olmanız gerektiren bir çok özellik bulunacak. Hiç şüphesiz RPG unsurlarını besleyecek bir “hanedan itibar sistemi” var ve vahşi yaşam etkileşimleri “gerçekçi” olarak söyleniyor.

The Dungeon of Naheulbeuk: The Amulet of Chaos

Fiyat: 57,00 TL

Steam Sayfası

Bu tek oyunculu oyunda” Naheulbeuk Zindanı’nın tuhaf kahramanca fantezi evrenine adım atın. Destansı ve zorlu bir taktik RPG’de beklenmedik ve beceriksiz kahramanlardan oluşan bir takıma liderlik edin. Mizah, sürprizler ve aptalca karşılaşmalarla dolu bir macera yaşayın.”

Welcome to Elk

Marangozluk çıraklığı yapmak için küçük bir ada kasabasına taşınan Frigg adında bir adamın üzerine tıklamalı bir macera. Ancak küçük kasabalarda her zaman olduğu gibi bu küçük kasaba huzurlu ve pastoral değil: Frigg’i meşgul edecek pek çok tuhaflık ve gizem var. Steam sayfasına göre bu, karşılaşacağınız karakterlerin ve anlattıkları hikayelerin çoğunun gerçek hikayelere dayanan bir “biyografik macera”.

HAAK

HAAK, kıyametin çorak topraklarını keşfetmenizi sağlayan, Metroidvania’dan ilham alan bir aksiyon platform oyunudur. Keşif sürecinde, becerilerinizi geliştirmeniz, bu dünyaya yerleşmiş gizemli organizasyonla savaşmanız, çeşitli gizemleri çözmeniz gerekiyor. Çevik karakterinizle platform üzerinde ilerlerken, birbirinden farklı ortamlara giriş yapıyoruz. O ortamlarda beklenmedik tehlike ve düşmanlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarda; zamanlama, hızlı tepki verme, strateji oluşturmaya gibi birçok unsura dikkat ederek ilerliyorsunuz.

Vaporum: Lockdown

Fiyat: 28,00 TL

Steam Sayfası

Vaporum, 2017’de beğeni toplayan eğlenceli bir steampunk temalı, dungeon crawler bir oyundu. Eski Dungeon Master oyunlarından hoşlananlar için (Legend of Grimrock ) bu muhtemelen size hitap edecektir. Her zamanki gibi keşif, savaş ve bulmaca çözme karışımı sizi bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu