Ghost of Tsushima Filminin Senaristi Belli Oldu

Oyunu ile büyük beğeni toplayan Ghost of Tsushima'nın senaristlik koltuğuna getirilen isim belli oldu.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

2020 yılında PlayStation 4 konsoluna özel olarak çıkışını gerçekleştiren Sucker Punch Productions imzalı Ghost of Tsushima yapımı, çıktığı dönem oynayan kitlenin çoğunun beğenisini toplamış hatta The Game Awards etkinliği de dahil olmak üzere birçok ödül programında yer etmiş ve çeşitli dallarda ödüller de kazanmayı başarmıştı.

Oyunun elde ettiği başarıların ardından ise Sony’nin Ghost of Tsushima markasının dönem Japonya’sı üzerine bir süredir yeni bir film çekmek istediğini de biliyorduk. Filmin senaristlik görevine bu süreç içerisinde kimin geçtiğini de yakın zamanda öğrenme şansına eriştik.

Ghost of Tsushima’nın Senaristi Takashi Doscher

Ghost of Tsushima’nın film uyarlaması için senaristlik koltuğuna getirilen Takashi Doscher, Sony Pictures ve PlayStation Productions yapımcı şirketlerinden aldığı destekle projenin geliştirilmesinde rol alacak. Uncharted ve The Last of Us gibi PlayStation markalarının film ve dizi uyarlamalarının yapımında büyük ölçüde deneyimi olan PlayStation Productions’ın bu projede olması nispeten olumlu bir durum gibi gözüküyor.

Ghost of Tsushima
Takashi Doscher

Bunların yanında filmin yönetmenlik görevini ise John Wick serisinin son iki filminde yönetmenlik yapmış olmasından tanıdığımız Chad Stahelski devralacak. Ayrıca geliştirici ekibin içersinde Ghost of Tsushima oyununun yapımında yer almış bazı Sucker Punch yetkililerinin de projede yetkili olarak rol alacağı belirtildi.

Senaristi ve yönetmeni açıklanan proje, şuan geliştirme sürecinin çok erken aşamasında olması sebebiyle, oyuncu kadrosunda kimlerin bulunacağı ya da çıkış tarihinin ne zaman olacağı da dahil olmak üzere çoğu sorunun cevapsız kalmasına sebebiyet veriyor. Kafamızdaki soru işaretlerinin cevaplanması için bir süre daha beklememiz gerekecek gibi duruyor.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir