Nacon, TLOTR: Gollum Geliştiricisi Daedalic Entertainment’ı Satın Alıyor

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Microsoft’un dev Activision Blizzard satın alımı ile alevlenen firma satın alımları hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Sony’nin Halo ve Destiny serisinin geliştiricisini satın almıştı. Şimdi ise bir diğer satın alım haberi Nacon’dan geldi.

TLOTR: Gollum Geliştiricisi Daedalic Entertainment, Nacon Tarafından Satın Alındı

Nacon, bu yıl içerisinde gerçekleşmesi planlanan, 53 milyon Euro karşılığında Daedalic Entertainment’ı satın alacağını duyurdu. Daedalic Entertainment, bu yıl içinde çıkışı planlanan The Lord of the Rings: Gollum‘un geliştiriciliğini üstlenen ekip olarak da biliniyor.

Deadalic Entertaninment 2007 yılında Almanya’da kuruldu. Stüdyo kurulduğu günden bu güne 90’dan fazla oyunu geliştiriciliğini üstlendi. Bu kadar fazla oyun geliştiren firma ise 78 çalışana sahip. Daedalic, Deponia serisi, Shadow Tactics, Blackguards, The Whispered World gibi bir çok oyunu geliştirdi ve son olarak da The Lord of the Rings: Gollum’u geliştiriyor.

Daedalic Entertainment’ın CEO’su ve kurucusu Carsten Fichtelmann ise anlaşmayla ilgili olarak; “Nacon ile birlikte, kendi ekibimiz ve birçok inanılmaz bağımsız stüdyo tarafından oluşturulan oyun kataloğumuzu daha da geliştirmek için bir sonraki adımı atıyoruz. The Lord of the Rings: Gollum için güvene ve işbirliğine dayalı bir ortaklık sayesinde daha da parlak bir geleceğe bakıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir