Grand Theft Auto The Trilogy Netflix Games’e Geliyor

Grand Theft Auto The Trilogy, 14 Aralık'ta Netflix uygulamasına eklenecek.

Bora Berk Coşgun
Bora Berk Coşgun - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Rockstar Games, 8 Kasım’da X (Twitter) üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Grand Theft Auto VI olduğu düşünülen serinin yeni oyununun duyurusunu yapmıştı ve 1.6 milyonluk beğeni sayısına ulaşmıştı. Görünüşe göre Rockstar, duyulan bu heyecanı daha da büyütmek istiyor ki ilginç ve stratejik bir haber ile karşımıza çıktı.

Grand Theft Auto The Trilogy, mobil cihazlardan oynanabilecek

Definitive Edition üçlemesi; Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas’ı içeriyor. Bu üçleme aslında mobil cihazlarda oynanabiliyordu. 2011’de mobil cihazlara çıkışını gerçekleştiren Grand Theft Auto 3 şu anda da oynanmaya devam ediyor. 11 Kasım 2021’de remake olarak çıkış yapan Grand Theft Auto The Trilogy de Netflix lisansıyla birlikte mobil cihazlara çıkış yapacak ve 14 Aralık 2023’te oynanabilir olacak.

Oyunun; App Store, Google Play Store ve Netflix mobil uygulaması üzerinden oynanabileceği iddia ediliyor. Güçlenen mobil cihazlarla birlikte oyunun orijinalliği korunacak mı yoksa bir downgrade yaşayacak mı açıklanmış değil.

Netflix oyuncu sayısını arttırabilecek mi ?

Netflix’in bir süredir üzerinde yoğunlaştığı Netflix Games kısmı çok işe yaramıyor gibi gözüküyor. Farming Simulator 23, Football Manager 2024 Mobile, Twelve Minutes ve Dead Cells: Netflix Edition gibi ismi bilinen yapımları kütüphanesine ekleyen Netflix rakamlar noktasında bekleneni veremiyor. CNBC raporuna göre tüm Netflix abonelerinin %1’inden azı platformda günlük olarak oyun oynuyor. Netflix bu kısma çok inanıyor olsa ki yatırımlarının ardı arkası da kesilmiyor.

Grand Theft Auto The Trilogy

Grand Theft Auto The Trilogy’nin dışında Hades, Braid: Anniversary Edition ve animasyon şirketi Wonderstorm tarafından üretilen Dragon Prince gibi bir dizi oyunun da yakın gelecekte platforma ekleneceği duyuruldu.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Oyunları seviyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir